Blog o dywanach i aranżacji wnętrz

Carpetforyou.pl

 • Jaki dywan do przedpokoju?

  Każdy z nas marzy o pięknym, a zarazem funkcjonalnym domu. Wybierając podłogi, kolory ścian, meble i inne dodatki staramy się więc, aby z jednej strony były one modne, oryginalne, z drugiej praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe itp. O ile w sypialniach, czy nawet salonach możemy pozwolić sobie na pewne odstępstwa od tej reguły, postawić raczej na to, co po prostu przypadło nam do gustu, a niekoniecznie będzie użyteczne, chociażby w przypadku przedpokojów absolutnie nie wchodzi w grę. Czytaj dalej

 • Jak pielęgnować dywany z długim włosiem?

  Dywany z długim, puszystym w dotyku włosiem nie tylko są obecnie bardzo modne, stanowią wyraźny element dekoracji wnętrz, ale również doskonałą izolację na panelach i parkietach. Ocieplają, wygłuszają, a co za tym idzie wprowadzają do pomieszczeń przytulną atmosferę. Doskonale sprawdzają się więc w sypialniach. Wiele osób decyduje się także umieścić je w salonach, np. pod kawowymi stolikami pomiędzy kanapą a fotelami. Jeśli nabyliśmy już jeden z modeli typu shaggy, nazywanych popularnie włochaczami bądź też zamierzamy to zrobić, warto wiedzieć, jak prawidłowo o niego dbać.
  Czytaj dalej

 • Jaki dywan, gdy w domu jest pies?

  Blisko połowa Polaków dzieli swoje mieszkania bądź domy z ukochanymi czworonożnymi pupilami. Psy często okazują się najlepszymi przyjaciółmi. Niestety przysparzają nam również sporo kłopotów, szczególnie w kwestii higieny i sprzątania. Urządzając wnętrze musimy więc pomyśleć np. o tym, że zwierzak bezustannie będzie pozostawiał na podłodzie sierść, zaś w okresie jesienno-zimowym plamy z mokrych, zabłoconych łap. Dla własnej wygody warto więc dobrze zastanowić się nad tym, jakie dywany kupić do salonu, jadalni i przedpokoju. Podpowiadamy, jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając dywan, gdy w domu jest pies.
  Czytaj dalej

 • Jaki dywan do pokoju? Kwestia rozmiaru, kształtu i wysokości runa

  To, w jaki sposób urządzamy swoje domy czy też mieszkania jest oczywiście sprawą indywidualną. W końcu ile ludzi na świecie, tyle i gustów. Mimo wszystko, warto jednak mieć na uwadze ogólne zasady. Musimy wiedzieć, kiedy możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję, a kiedy lepiej postawić na klasykę. I tak np. wybierając do poszczególnych pokojów dywany nie zaszkodzi dokładnie rozważyć, jaki rozmiar, kształt i wysokość runa będą pasować do wielkości, stylu i przeznaczenia danego pomieszczenia. Wówczas, nie tylko będą się one ładnie prezentowały, ale również sprawdzą się pod względem praktycznym.
  Czytaj dalej

 • Dywany tkane na płasko

  Popularne w ostatnich latach dywany typu shaggy, czyli tzw. włochacze, a nawet modele utkane z naturalnej wełny o gęstym i raczej niskim runie, choć piękne nie zawsze okazują się praktyczne. O ile doskonale sprawdzają się w sypialniach czy też w salonach, o tyle niekonieczne już w jadalniach i przedpokojach. Krótko mówiąc, w miejscach o wzmożonym ruchu, gdzie podłoga w sposób szczególny narażona jest na intensywną eksploatację, rozsądniejszym wyjściem wydają się być dywany tkane na płasko. Ich gładka powierzchnia ułatwia bowiem codzienną pielęgnację.
  Czytaj dalej

 • Dywany z wełny - zalety i wady

  Od niepamiętnych czasów dywany wełniane były symbolem luksusu. Tkane ręcznie (dziś również maszynowo) z wyjątkowo trwałej i przyjemnej w dotyku wełny owczej wciąż nadają elegancji każdemu pomieszczeniu. Nawet pomimo pojawienia się na rynku tańszej alternatywy w postaci nowoczesnych modeli wykonanych z tworzyw sztucznych (m.in. polipropylenu, akrylu i poliestru) na powrót wraca się do dywanów tradycyjnych, a przy tym ekologicznych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, sprawdźmy jakie są zalety, a jakie wady dywanów wełnianych.

  Czytaj dalej

Strona z 4