Blog o dywanach i aranżacji wnętrz

Carpetforyou.pl

 • Jak pozbyć się plamy z lakieru do paznokci z dywanu?

  Dywan to jedna z najważniejszych ozdób salonów, sypialni, łazienek i innych. Co więcej to taki element wyposażenia, który kupujemy z myślą o tym, że zagrzeje miejsce w naszych domach przynajmniej na kilka lat. Stąd też staramy się regularnie, nawet kilka razy w tygodniu go odkurzać, a także raz na jakiś czas trzepać a nawet prać. Dzięki temu, nawet po dłuższym czasie intensywnego eksploatowania wciąż prezentuje się nienagannie. Jednak, aby było to możliwe trzeba dokładnie wiedzieć, jak radzić sobie z poszczególnymi rodzajami plam. Nasz dom czasem zamienia się w miejsce rodzinnych spotkań przy kawie, imprez ze znajomymi przy czerwonym winie (wyjątkowo ciężkim do wywabienia z dywanu), a niekiedy i w domowe spa. W ostatnim przypadku może się zdarzyć, że podczas manicure i pedicure, a więc i malowania paznokci kropla lakieru spadnie na dywan, bądź co gorsza, mała buteleczka przewróci się, a dywan szybko wchłonie jej zawartość. Wobec tego, podpowiadamy, jak pozbyć się plamy z lakieru do paznokci z dywanu.

  Czytaj dalej

 • Jak urządzić pokój córki? Prezentujemy najlepsze dywany dla dziewczynek

  Choć w dzisiejszych czasach wielu rodziców rezygnuje z kupna dywanu do pokoju dziecięcego, chcąc np. uniknąć zbierania się na nim brudu, niestety nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że przestrzeń córki czy też syna ma się kojarzyć z dzieciństwem, zabawą, a dywan jest świetnym sposobem, by przemycić kolory i wzory. Po drugie, dywan rozłożony na podłodze w dziecięcym pokoju spełnia niesamowicie ważne funkcje praktyczne, a mianowicie zapewnia właściwy komfort cieplny oraz amortyzuje ewentualne upadki. Wobec tego, skoro ustaliliśmy już, że panele bądź parkiet nie mogą pozostać niczym nieokryte, zastanówmy się jakie dywany dla dziewczynek będą odpowiednie.

  Czytaj dalej

 • Dywan ze sznurka bawełnianego

  Dywany wełniane, jedwabne, polipropylenowe, z długim i krótkim włosiem, tkane na płasko - wszystkie są piękne i modne, ale czy wciąż oryginalne? Wydaje się, że we współczesnych czasach mamy niemal nieograniczony dostęp do rozmaitych modeli, a co za tym idzie, nic nie jest już w stanie rzeczywiście nas zadziwić. A jednak ludzie zafascynowani szeroko pojętym designem nieustannie poszukują coraz to nowszych rozwiązań, różnych możliwości zastosowania form, materiałów, struktur i innych. I tak też, jednym z najnowocześniejszych trendów jest dywan ze sznurka bawełnianego, który stanowi wyraz powrotu do korzeni, a mianowicie do sztuki rękodzielnictwa.

  Czytaj dalej

 • Dywan tkany na płasko

  Dywan tkany na płasko to specyficzny rodzaj dywanów. W przeciwieństwie do pozostałych modeli, czy to produkowanych z materiałów naturalnych, czy też syntetycznych nie posiada on miękkiego, puszystego, elastycznego runa. Za sprawą ciasnego splotu przypomina raczej chodniki dywanowe. Nie bez przyczyny równie często nazywa się go też dywanem sznurkowym - zamiast tradycyjnego tkania, wykonywanie tego typu egzemplarzy sprowadza się bowiem do przeciąganie na przemian włókien wątku i osnowy. Oczywiście wciąż takie dywany mogą mieć dowolne kształty, rozmiary, kolory i wzory. Główną różnicą jest ich grubość i struktura. Poza tym, cechą charakterystyczną jest wykończenie z frędzli (choć nie zawsze). Sprawdźmy, jakie są zalety i wady dywanu tkanego na płasko.

  Czytaj dalej

 • Jak wyprostować dywan i usunąć wgniecenia spowodowane ciężarem mebli?

  O ile dywany wykonane z wysokiej jakości wełny są odporne na wszelkiego rodzaju zagniecenia, zarówno te spowodowane zwinięciem dywanu, jak i te powstałe na runie na skutek mebli, które przez długi czas na nich stały, o tyle modele syntetyczne już niekoniecznie. Jest to szczególnie kłopotliwe w sytuacji, gdy planujemy drobne zmiany aranżacyjne, np. przestawienie mebli. Jak wyprostować dywan i usunąć wgniecenia? Oto kilka sprytnych, sprawdzonych sposobów.

  Czytaj dalej

 • Jaki dywan pod stolik kawowy, jaki pod stół w jadalni?

  Od niepamiętnych czasów dywany obok swojej dość oczywiste funkcji praktycznej stanowiły także jedną z najważniejszych dekoracji wnętrz. Stąd też, podczas wyboru modelu powinno się brać pod uwagę nie tylko dość oczywiste kolory i wzory, ale także kształt i rozmiar. Uwzględnić przy tym trzeba wielkość i przeznaczenie pomieszczenia oraz znajdujące się w nim meble. Tylko wówczas uda się zakupić dywan, który rzeczywiście będzie skrojony na miarę naszych potrzeb oraz sposobu aranżacji danego pomieszczenia. Jako, że to salon, który dziś najczęściej łączy się z jadalnią tworząc w ten sposób otwartą, przestronną przestrzeń pełni rolę reprezentacyjną, podpowiadamy jaki dywan pod stolik kawowy, a jaki pod stół w jadalni będzie w sam raz.

  Czytaj dalej

Strona z 10