Blog o dywanach i aranżacji wnętrz

Carpetforyou.pl

 • Dywany belgijskie do salonu

  Biorąc pod uwagę dywany, zarówno te z włókien naturalnych, jak i syntetycznych nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszymi są te, produkowane w Turcji oraz w Indiach. Zdecydowanie najbardziej pożądanymi przez wymagających klientów, uznawanymi za najszlachetniejsze są modele tkane ręcznie z wełny nowozelandzkiej. Niemniej coraz większą sławą cieszą się dywany belgijskie. Do salonu sprawdzają się one świetnie, przede wszystkim dlatego, że wykonane są z wiskozy, która jeszcze do niedawna przez wielu była materiałem niedocenianym. Wobec tego sprawdźmy zalety wiskozowych dywanów belgijskich do salonu oraz przekonajmy się, w jakich wnętrzach będą prezentować się najlepiej.

  Czytaj dalej

 • Nowoczesne chodniki do przedpokoju

  Nieustannie staramy się zwracać uwagę na to, że wybór dywanu do przedpokoju powinien być dobrze przemyślany. Prawdopodobnie jest to jedyne pomieszczenie w każdym domu bądź mieszkaniu, gdzie w przypadku aranżacji przede wszystkim należy mieć na uwadze względy praktyczne. Oczywiście każdy z nas marzy o takiej podłodze w salonie, jadalni, sypialni, pokoju dziecka czy też w łazience, która nie będzie się brudziła. Jednak przyznajmy sobie szczerze - we wszystkich tych przypadkach przeważają względy estetyczne. Gotowi jesteśmy poświęcić swój czas na to, by odkurzyć dywan trzy, a w razie potrzeby i cztery razy w ciągu tygodnia aniżeli raz czy dwa, aby tylko był on piękny i przyjemny w dotyku. W kwestii holi i korytarzy, mimo wszystko warto jednak zastosować nieco inne kryteria i postawić na nowoczesne chodniki do przedpokoju.

  Czytaj dalej

 • Dywaniki na przedpokój

  Choć moda, również ta dotycząca aranżacji wnętrz z biegiem lat ewoluuje, ku zaskoczeniu wielu pewne elementy pozostają niezmienne. Nawet jeśli współcześnie stawia się na otwarte przestrzenie, w związku z czym salon łączy z jadalnią i kuchnią, rezygnując przy tym ze ścian działowych i drzwi, wciąż obowiązuje znany już przed laty schemat. Mamy tu na myśli przede wszystkim wielkość poszczególnych pomieszczeń. Salon zawsze był i do tej pory jest największym pomieszczeniem w domu, nieco mniejszymi są sypialnie i pokoje dziecięce. Przedpokój zaś nie dość, że jest mały to zazwyczaj jeszcze bardzo wąski i długi. Nic więc dziwnego, że podczas poszukiwań odpowiednich dywaników na przedpokój zawsze napotykamy na pewne kłopoty.

  Czytaj dalej

 • Dywany tradycyjne i klasyczne

  Zwykło się mówić, że w dzisiejszych czasach wszystko jest modne. I rzeczywiście, niezależnie od stylu w jakim urządzimy swoje mieszkanie lub dom, jeśli zrobimy to w dobrym guście, ze smakiem, świetnie prezentować będą się wnętrza klasyczne, tradycyjne, skandynawskie, nowojorskie, retro, rustykalne, loftowe oraz nowoczesne. Mimo wszystko wydaje się, że na prowadzenie wysuwa się estetyka nowoczesna, dla której tak znamienne są proste, minimalistyczne formy, stonowane kolory (zwłaszcza szarości), dodatki z metalu, szkła i betonu oraz białe, lakierowane meble. Nie każdy z nas czuje się jednak dobrze w tak surowych, eleganckich wnętrzach. Dla wielu zdecydowanie bliższy jest bardziej konwencjonalny styl. I to właśnie tym osobom, chcemy powiedzieć - nie martwcie się, z odpowiednimi dodatkami, takimi jak dywany tradycyjne i klasyczne, taka stylistyka również może być na czasie!

  Czytaj dalej

 • Dywany dla dzieci tanie

  Zakup odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem – olbrzymia ilość ofert znanych producentów sprawia, że szybki wybór jest praktycznie niemożliwy. Jakimi cechami powinien odznaczać się idealny dywan do pokoju dziecięcego? Czy cena ma znaczenie? Jaki produkt wybrać, aby odmienić charakter wnętrza?
  Czytaj dalej

 • Wykładziny dywanowe – sklep internetowy

  Dopasowana wykładzina dywanowa może nie tylko odmienić charakter pomieszczenia, ale znacząco wpłynąć na komfortu użytkowników. Bez względu na rodzaj przestrzeni warto zadbać o to, aby wykładzina dywanowa była wysokiej jakości. Gdzie znaleźć najlepszy wybór produktów? Jak rozpoznać wykładzinę wysokiej jakości?

  Czytaj dalej

Strona z 13