Blog o dywanach i aranżacji wnętrz

Carpetforyou.pl

 • Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim? Kluczowe kwestie

  Przez ostatnie lata w naszych domach i mieszkaniach królował styl skandynawski oraz nowoczesny minimalistyczny. Obecnie możemy jednak obserwować pewne zmiany w świecie wnętrzarskich trendów. Coraz chętniej chłodne, surowe pomieszczenia ocieplamy dodatkami rodem z Nowego Jorku, wprowadzamy do nich intensywne kolory, decydujemy się na nieco bardziej fikuśne meble, odważnie łączymy ze sobą rozmaite wzory. Zastanawiasz się, jak uzyskać efekt nowojorskiej elegancji? Jakie elementy wyposażenia i oryginalne akcesoria wybrać, aby Twój dom przypominał modne wnętrza zza oceanu? Podpowiadamy!

  Czytaj dalej

 • Dywany perskie - historia i tradycja

  Od niepamiętnych czasów dywany uznawane były za symbol luksusu, dobrobytu. Stąd też urządzając domy i mieszkania oprócz eleganckich mebli i gustownych dodatków każdy chciał mieć na podłodze ręcznie utkany dywan, najlepiej z wełny lub jedwabiu. I tak też jest do dziś. Choć niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze modele powstawały już w starożytnym Egipcie. Co więcej, najstarszy dywan, który zachował się aż do dziś liczy sobie ponad dwa i pół tysiąca lat i wszystko wskazuje na to, że pochodzi z terenów dawnej Persji. W końcu nie bez powodu perskie dywany uważa się za najpiękniejsze, najwyższej jakości.

  Czytaj dalej

 • Wiosna 2018 - najmodniejsze kolory wnętrz

  Wiosna to szczególna pora roku. To czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia, termometry wskazują wyższe temperatury, zachody słońca są coraz później i znów da się słyszeć śpiew powracających z ciepłych krajów ptaków. Wszystko to sprawia, że po długich, zimowych miesiącach znów chce się nam żyć. Jesteśmy pełni pozytywnej energii. Coraz częściej wolny czas spędzamy poza domem, wychodzimy wieczorami, spotykamy się z przyjaciółmi. Z zapałem zabieramy się także za porządki. I niemal każdy z nas ma ochotę na pewne zmiany. I nie chodzi tu tylko o nową fryzurę czy zakup nieco odważniejszych, wielobarwnych ubrań, ale metamorfozę wnętrz naszych mieszkań i domów.
  Czytaj dalej

 • Rozmiar dywanu do sypialni i salonu

  Podczas wyboru dywanów do poszczególnych pomieszczeń w naszych domach bądź mieszkaniach w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na kolory i wzory. I nic w tym dziwnego, są to aspekty, które bezpośrednio przekładają się na estetykę całego wnętrza. Po drugie, interesuje nas materiał, z jakiego został wykonany dany model - czy jest on pochodzenia naturalnego czy też sztuczny? Cecha ta w większości przypadków decyduje przecież o cenie naszego wymarzonego dywanu. Podobnie zresztą, jak ostatnia kwestia, czyli wielkość. Na tym etapie niestety bardzo często popełniamy błąd, a mianowicie wybieramy albo za duży, albo (zdecydowanie częściej) za mały model. Dlatego dziś kilka wskazówek, jak dobrać rozmiar dywanu do sypialni i salonu.

  Czytaj dalej

 • Poznaj wszystkie funkcje dywanów we wnętrzach!

  Dla większości z nas kupno dywanu przychodzi dość automatycznie – kupujemy je dla uzupełnienia wnętrza, także dlatego, że inni je posiadają. My przekonujemy, że dywan to nie tylko nieistotny dodatek. Wybranie odpowiedniego koloru, tworzywa czy technologii może znacząco poprawić jakość naszego życia!

  Czytaj dalej

 • Dywan dopasowany do wnętrza – jak wybrać najlepszą opcję?

  Do niedawna kupowanie dywanu było jedynie formalnością – zostawiliśmy ten etap na sam koniec aranżowania mieszkania, domu, biura. Dzisiaj architekci przekonują, że odpowiednio dobrany dywan może całkowicie odmienić wnętrze. Jak to jest możliwe? Wszystko za sprawą olbrzymiej palety produktów oferowanych przez producentów!

  Czytaj dalej

Strona z 6