Brąz – trudny kolor dywanu? Inspiracje

 

Brąz może uchodzić na kolor niełatwy do wprowadzenia do wnętrza. Dziś udowadniamy, że jest wiele pomysłów, by zastosować tę ciepłą barwę w pomieszczeniu. A to wszystko za sprawą dywanów! Sprawdź jak to zrobić!

Nowoczesne dywany geometryczne w brązach

Kolor to jedno, ale wzór to druga sprawa. Modne obecnie dywany geometryczne możemy kupić także w wersji z brązem. Barwa ta często jest przełamana innym kolorem, więc nie przyciemnia wnętrza. Sprawimy, że podłoga będzie ocieplona wizualnie, ale to geometryczny wzór będzie rzucać się w oczy i zachwycać.

Aztecki brązowy dywan do wnętrz inspirowanych Ameryka Środkową

Styl aztecki czerpie z kultury Meksyku i opiera się na kontrastach, geometrii i zwierzęcych printach. Jeżeli takie właśnie jest Twoje mieszkanie – różnorodne i nieokiełznane – dywan powinien być po prostu ciekawy. Brązy, czerwienie, pomarańcze i beże to kolory, które możesz ze sobą połączyć. Stąd naszą propozycją jest nieoczywisty geometryczny dywan, nawiązujący do azteckiego zdobnictwa.

Dywan z kolekcji Ethno w aztecki wzór

Brązowy dywan z ornamentem

Miłośnicy wyjątkowych zdobień z pewnością docenią brązowe dywany, pokryte pieczołowicie wykonanym ornamentem. Jest to wyjątkowo luksusowa propozycja do salonu, zwłaszcza kiedy mówimy o produkcie z prawdziwej wełny. Brąz w takim przypadku stanowi świetne tło dla wzoru, który gra główną rolę. Taki dywan to propozycja do wnętrz kolonialnych, eklektycznych albo nowoczesnych, urządzonych z nutką wyrafinowania.

Brązowy dywan ręcznie tkany w kwiatowy wzór

Brązowy dywan do pokoju dziecka

Oczywiście brąz możemy zastosować także w pokoju dziecka. Świetną propozycją jest dywan naturalny wełniany z printem w postaci zwierzęcych cętek. Rozbudza on wyobraźnię i zachęca do urządzania na nim zabaw. Taki dywan możemy zestawić zarówno z jasnymi meblami (np. białymi), jak i z ciemnymi (np. dębowymi).

Jaki dywan do brązowych mebli?

Jeżeli w pomieszczeniu mamy naturalne drewniane meble, powinny one stanowić oś aranżacji. Niech dodatki będą delikatne i nienachalne. Postawmy na naturalność także w doborze materiałów i tekstyliów. Do brązowych mebli najlepiej pasują dywany w korespondującym kolorze, ale innej tonacji. Jeżeli podłoga jest jasna, może być ciemniejszy niż drewno. Jeżeli jest ciemna, powinien być jaśniejszy niż meble. Świetnie sprawdzą się tutaj dywany naturalne, zwłaszcza te wełniane. Warto do wnętrza wprowadzić także dodatki z lnu czy rattanu, by całość posiadała jak najwięcej elementów wykonanych z naturalnych materiałów.

Brązowe dywany mają wiele do zaoferowania. Wybierać możemy brązy jasne, stonowane, ciemne, połączone z innymi barwami. Jeżeli masz na niego ochotę, zapewniamy, że znajdziesz u nas model, który będzie pięknie wyglądać w Twojej przestrzeni.