Czy dywan nadaje się na prezent?

Czy chciałbyś dostać puszysty dywanik, w który zatopisz stopy po wstaniu lub wyjściu z kąpieli? Oczywiście! Wszystko zależy od tego, co i komu dajemy. Dywan jest dobrym pomysłem na upominek, zwłaszcza kiedy bywamy u przyszłego obdarowanego w domu i widzimy, powierzchnię, na której wyglądałby przepięknie.

Komu można podarować mały dywanik?

Mały chodniczek jest dobrym prezentem dla wszystkich, którzy mają wydzielony pokój do spania. Najlepiej ofiarować go jako „dywanik do sypialni”. Rewelacyjnie, jeżeli jest puszysty i przyjemny w dotyku – bardzo miło zanurza się w nim stopy o poranku. Rozłożony tuż przy łóżku, pozwoli pozytywnie zacząć każdy dzień, nawet jeżeli ktoś wstanie lewą nogą.

Niewielki dywanik to także dobry prezent dla osób, które niedawno kupiły mieszkanie lub przeprowadziły się do nowego lokum. Zazwyczaj pierwsze w kolejności pojawiają się w domu najważniejsze sprzęty, a dekoracje i akcesoria dokupowane są na samym końcu. Podarowanie komuś chodniczka na pewno będzie dobrze odebrane, a on sam znajdzie miejsce w sypialni lub w salonie.

Komu podarować duży dywan z wełny?

Piękny, duży dywan z wełny to nie lada prezent! Pokaźne rozmiary nie pozwolą go raczej ułożyć pod choinką. Jednak jest to dobry prezent dla miłośników naturalnych materiałów w domu. Wełna ma wiele zalet, w tym tę związaną z regulacją wilgotności w powietrzu i długowiecznością. Stąd też dywany indyjskie z niej wykonane będą wspaniałym prezentem dla sympatyków klasycznych rozwiązań, ale w nowoczesnych odsłonach.

Dywan turecki dla rodziców

Rodzice pamiętający czasy sprowadzania dywanów z Turcji do Polski, z pewnością docenią prezent w postaci właśnie dywanu tureckiego. Są to już nowsze modele, ze współczesnymi grafikami, wykonane wedle obecnych technologii. Ale, jeżeli ktoś chce przywołać wspomnienia, może znaleźć perełkę w iście retro stylu. Modele, które rodzice pamiętają z młodości, a my z dzieciństwa, to wspaniały prezent. Cała rodzina będzie mogła przypomnieć sobie czas spędzony na zabawie na podłodze, graniu w karty i układani klocków.

Dywan turecki

Dywan w prezencie dla dziecka

Dywanik dziecięcy jest fajnym prezentem, jeżeli wiemy, że w jego pokoju go brakuje. Być może warto by znalazł się przy biurku lub przy łóżku. Na pewno wniesie do wnętrza przytulność i dziecinny urok. To także bardzo dobry prezent, jeżeli wiemy, że dziecko spędza dużo czasu na podłodze, bawiąc się lub ucząc. Na pewno będzie mu się wygodniej siedzieć na miękkim podłożu niż na panelach czy wykładzinie. Ciekawą propozycją są dywany indyjskie z typowo dziecięcymi grafikami.

 

Dywan jest dobrym pomysłem na prezent, o ile wiemy, że przyszły obdarowany ma miejsce, by go rozłożyć. Mniejszy model jest często bezpieczniejszy, ponieważ znajduje zastosowanie w nie jednym pomieszczeniu. Na duży wełniany egzemplarz zdecyduj się tylko, jeżeli wiesz, że to czyjeś marzenie.