Dywan do pokoju dziecka – kolorowe miejsce do zabawy

O ile jesteśmy sobie w stanie wyobrazić salon czy sypialnię bez dywanu, o tyle dywan w pokoju dziecka to niemalże obowiązkowy element wyposażenia. Nie tylko spełnia on rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim stwarza komfortowe warunki do zabawy czy raczkowania. Jednym słowem, dywany dziecięce pełnią w pokoju malucha kilka ważnych funkcji, przez co nie powinniśmy z nich rezygnować. W tym wpisie podpowiemy, jaki dywan wybrać, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu.

Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Dywany do pokoju dziecięcego muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne, a przy tym odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Rodzice, poszukując dywanu dla swojej pociechy, często zwracają uwagę na dywany shaggy, czyli z długim włosiem. Co prawda są one efektowne i bardzo miłe w dotyku, ale niekoniecznie sprawdzają się w pokoju kilkulatka. Wszystko ze względu na to, że długie włosie jest trudniejsze w pielęgnacji i czyszczeniu, a przy małych dzieciach okruszki na podłodze to codzienność. Ponadto podczas zabawy w długie włókna mogłaby się zaplątać plastelina, modelina czy confetti, które trudno byłoby usunąć. Dlatego najlepszym wyborem są dywany dla dzieci z krótkim włosem, jak przepiękny, pastelowy dywan Easy Shapes – idealny do pokoju niemowlaka. Jego wysoka jakość sprawia, że bardzo łatwo jest usunąć z jego powierzchni ewentualne zabrudzenia.

Dywan Easy Shapes

Jaki rozmiar dywanu do pokoju dziecka?

A co z rozmiarem? Jak wybrać dywan dla dziecka, aby sprawdzał się jako doskonałe miejsce do zabaw? Na pewno nie powinien być zbyt mały. W końcu dziecko do zabawy zwykle potrzebuje wielu przedmiotów, które również powinny się zmieścić na dywanie. Dzięki temu maluch będzie miał komfortowe warunki do zabawy i nie będzie narażony na chłód, jaki daje się wyczuć na podłodze. Dywany do pokoju dziecka muszą mieć też ciepłą kolorystykę, która będzie się dziecku podobała i tworzyła przyjemny klimat. W naszej ofercie znajduje się wiele dywanów z bajkowymi wzorami i motywami. Wybierając dywan dla dziewczynki, trafionym kolorem będzie z pewnością róż. Dywan Pink Rabbit będzie pięknym uzupełnieniem każdego królestwa małej damy. Z kolei chłopcy będą zachwyceni dywanem City Fun, na którym znajdują się uliczki, po których można jeździć ulubionymi samochodzikami. W przypadku, gdy brat z siostrą dzielą wspólny pokój, wtedy warto poszukać konsensusu - dywany z Kolekcji Light, są na tyle uniwersalne, jak chociażby dywan Little Sheep, że z pewnością zadowolą każdego malca.

Dywan Pink Rabbit

Dywany dziecięce to ozdoba pokoju, o bardzo praktycznym charakterze. Maluchy mogą się na nich bawić, odpoczywać czy uczyć chodzić. Kolorowy dywan to zdecydowany must have w pokoju kilkulatka.