Tagi: wystrój pokoju dla dziewczyny , dywany dla nastolatków , pokój młodej dziewczyny , dywan do sypialni , dywan w sypialni , jedwabne dywany

DYWAN DO SYPIALNI NASTOLATKI

Wybierając dywan do sypialni nastolatki, nie skupiajmy się zbytnio na naszych własnych upodobaniach. W końcu nie kupujemy go dla siebie, nie my będziemy z niego korzystać. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z kontrolowania wyborów naszych dzieci. Skupmy się jednak raczej na tym, by nakłonić nastolatkę do zakupu dywanu dobrego gatunkowo, wykonanego z wysokiej jakości włókna. Natomiast kwestię wyboru wzoru możemy z czystym sumieniem pozostawić tylko jej. Nie obawiajmy się tego. Jeśli od najmłodszych lat dbaliśmy o ty, by gust i poczucie estetyki naszej córki był na odpowiednio wysokim poziomie, to z pewnością wybierze ona model, którego nie będzie trzeba się wstydzić.

Aranżując pokój dla młodej dziewczyny, zadbajmy o to, by wybrany dywan oraz wszystkie pozostałe elementy znajdujące się we wnętrzu były funkcjonalne, dobre jakościowo oraz gustowne. Dywan do pokoju nastolatki musi jednak przede wszystkim być dopasowany do indywidualnego charakteru użytkowniczki pomieszczenia. Zaufajmy naszemu dziecku, pozwólmy mu samodzielnie dokonać wyboru, a z pewnością przekonamy się, że nastolatka ma dobry gust. Być może nawet okaże się, że na dekorowaniu wnętrz zna się lepiej niż my sami.
Jak już zostało wcześniej wspomniane, nastolatki często chcą, aby wystrój ich pokoju wyrażał ich zainteresowania. Jest to w pełni zrozumiałe. W końcu wiek dorastania jest okresem, w którym młode dziewczyny starają się określić swoją tożsamość. Silnie skupiają się na tym, by ich wygląd, a także stylistyka ich pokoju w pełni odzwierciedlała ich poglądy oraz sposób bycia. Nie należy jednak popadać w skrajność i traktować tego stwierdzenia zbyt dosłownie. Efekt mógłby się okazać najzwyczajniej w świecie mało gustowny. Jeśli nastolatka pasjonuje się podróżami, to wcale nie oznacza, że jej dywan do sypialni powinien zawierać ilustrację wielkiego globusa. Takie rozwiązanie być może sprawdziłoby się w pokoju młodszych dzieci. Jednak i tam może czasem prezentować się nieco kiczowato.
Nie każda nastoletnia dziewczyna przywiązuje wystarczająco dużo uwagi do kwestii utrzymywania porządku w swym pokoju. Nie martwmy się, z pewnością za niedługo „wyrośnie” z tego buntowniczego etapu życia. Jednak do tego momentu powinniśmy zadbać o to, by przestrzeń przeznaczona dla naszej córki była możliwie łatwa do uprzątnięcia. Pamiętajmy, że nie wszystkie dywany można w łatwy sposób wyczyścić. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z włókien naturalnych, na przykład wełniane, bawełniane lub jedwabne. Dywan do sypialni nastolatki może być również wykonany z włókna sztucznego. Pod warunkiem, że będzie to akryl lub wiskoza. Natomiast lepiej zrezygnować z modeli wykonanych przy użyciu poliestru. Są one mało elastyczne, należy je czyści i odkurzać pod włos, co może być uciążliwe.