Dywan różowy dla dziewczynki

Kolor różowy traktowany jest jako typowy kolor dziewczęcy. I rzeczywiście wiele dziewczynek, nastolatek, a także kobiet ma słabość do tej barwy. Nic więc dziwnego, że urządzając lub remontując pokój swej pociechy, naturalnym wyborem dla rodziców są różowe dodatki. W zależności od indywidualnych upodobań oraz stylu wnętrz, dziecięcy pokój może być w odcieniu bladego, pudrowego różu, intensywnego malinowego, przełamanego domieszką pomarańczu łososiowego czy też wyrazistego, neonowego. W jaki dywan różowy dla dziewczynki zatem zainwestować? Jaki powinien być jego rozmiar, kształt i materiał?

Dywan różowy dla dziewczynki - kwestia rozmiaru i kształtu

Planując zakup dywanu różowego dla dziewczynki poza oczywistym wyborem konkretnego odcienia i wzorów, które sprawią, że będzie on pasował do całej stylistyki wnętrza, warto wziąć pod uwagę również kwestię rozmiaru i kształtu. Czynniki te mają bowiem ogromny wpływ na to, czy dywan będzie dobrze prezentował się we wnętrzu. Wobec tego, zanim w sklepie internetowym czy też stacjonarnym kupimy dywan różowy dla dziewczynki, upewnijmy się, że jego rozmiar jest odpowiedni. W tym celu wystarczy wymierzyć pokój naszej pociechy, zakładając, że dywan powinien przylegać do jednego z boków łóżka, które to zazwyczaj ustawiamy przy ścianie. Jako, że dywan w pokojach bobasów oraz kilkulatków pełni również funkcję amortyzacji podczas ewentualnych upadków, a także izolacji przed zimnem, zdecydowanie bardziej praktyczne okazują się kwadratowe oraz prostokątne modele różowych dywanów.

Z jakiego materiału dywan różowy dla dziewczynki?

Jeśli już wiemy, jakiego rozmiaru i kształtu powinien być różowy dywan dla dziewczynki, pozostaje jeszcze kwestia materiału. Dywany dla dzieci produkowane są z różnych surowców, zarówno tych naturalnych, jak i syntetycznych. Warto mieć przy tym na uwadze, że dywany wełniane, choć piękne i trwałe u dzieci niestety mogą wywoływać reakcje alergiczne, ponieważ gromadzi się w nich sporo kurzu i roztoczy. Jeśli jednak bardzo zależy nam na naturalnych materiałach, godnym polecenia różowym dywanem dla dziewczynki niewątpliwie jest każdy model, który został utkany z bawełny. Ogromną zaletą tego typu egzemplarzy jest ich wysoka odporność nawet na silne detergenty czyszczące oraz możliwość prania ich w pralce. Co do dywanów sztucznych, w tym przypadku szczególnie dobrze sprawdzają się dywany z akrylu, który wykazuje podobne właściwości do wełny, z tą różnicą, że jest w pełni bezpieczny dla alergików.