Dywaniki na przedpokój

Choć moda, również ta dotycząca aranżacji wnętrz z biegiem lat ewoluuje, ku zaskoczeniu wielu pewne elementy pozostają niezmienne. Nawet jeśli współcześnie stawia się na otwarte przestrzenie, w związku z czym salon łączy z jadalnią i kuchnią, rezygnując przy tym ze ścian działowych i drzwi, wciąż obowiązuje znany już przed laty schemat. Mamy tu na myśli przede wszystkim wielkość poszczególnych pomieszczeń. Salon zawsze był i do tej pory jest największym pomieszczeniem w domu, nieco mniejszymi są sypialnie i pokoje dziecięce. Przedpokój zaś nie dość, że jest mały to zazwyczaj jeszcze bardzo wąski i długi. Nic więc dziwnego, że podczas poszukiwań odpowiednich dywaników na przedpokój zawsze napotykamy na pewne kłopoty.

Dywaniki na przedpokój - kształty i rozmiary

Skoro przedpokoje, zwłaszcza te w mieszkaniach w blokach i kamienicach przeważnie mają dość nietypowy kształt, np. są wąskie i długie, w sklepach należy poszukiwać specjalnych dywaników na przedpokój. Salony z wyposażeniem wnętrz, w tym z dywanami przeważnie posiadają w swoich ofertach kolekcje stworzone z myślą właśnie o tego typu pomieszczeniach. Podobnie jak przedpokoje, modele te są wąskie i długie dzięki czemu idealnie dopasowują się do wymiarów posadzki. Natomiast jeśli mamy to szczęście, że nasz przedpokój raczej przypomina kwadrat, pod uwagę możemy wziąć również egzemplarze kwadratowe, prostokątne, w których nie ma aż tak dużej dysproporcji między długością boków, a nawet okrągłe.

Dywaniki na przedpokój - materiały i kolory

Urządzając swoje mieszkania/domy lub planując w nich zmiany aranżacyjne, warto pamiętać o tym, że dywaniki na przedpokój nie tylko muszą być dostosowane do wielkości i kształtu pomieszczenia, ale też spełniać wymogi czysto praktyczne. W tym sensie ogromnie ważny jest materiał wykonania oraz kolor. Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku dużo lepszą opcją są dywany tkane na płasko lub produkowane z krótko strzyżonego polipropylenu bądź poliestru aniżeli dywany wełniane. Nie bez znaczenia jest także kolor - jako, że podłoga w przedpokoju narażona jest na silne i częste zabrudzenia, radzimy wybieranie egzemplarzy raczej ciemniejszych niż jaśniejszych oraz wzorzystych, a nie jednolitych.