Dywany dla dzieci sklep internetowy

Dywany pełnią w naszych domach co najmniej kilka funkcji, spośród których właściwie ciężko wybrać tę jedną, najważniejszą. Dekorują, wygłuszają, zapewniają właściwy komfort cieplny. Poza tym, po prostu przyjemnie się po nich chodzi. Stąd też chętnie kładziemy je na podłodze nie tylko w salonach i sypialniach ale również w jadalniach, kuchniach, łazienkach i pokojach naszych pociech. W przypadku tych ostatnich śmiało możemy stwierdzić, że w pomieszczeniach, w których maluchy śpią, bawią się, a później również uczą nie może zabraknąć tych miękkich tekstyliów. Za amortyzację upadków, wygodę podczas zabawy i ochronę przed zimnem odpowiadają właśnie dywany dla dzieci. Sklep internetowy Carpet For You to kopalnia modeli stworzonych z myślą o najmłodszych.

Dywany dla dzieci - sklep internetowy i materiały, jakie oferuje

Planując kupno dywanu do pokoju dziecięcego przede wszystkim trzeba rozeznać się w materiałach. Jedne sprawdzą się w tym przypadku lepiej, inne gorzej. Dywany wełniane są bardzo trwałe, odporne na odgniecenia, sprężyste, a także zapewniają doskonałą izolację termiczną. Poza tym, nie sprawiają większych problemów w kwestii utrzymania czystości. Niestety wełna jest przy tym silnym alergenem, niektóre dzieci może uczulać. Jeśli maluch jest alergikiem, a nam wciąż zależy na naturalnym materiale dobrym rozwiązaniem jest dywan bawełniany. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest dosyć cienki, przez co nie tak ciepły. Dobrą alternatywą są dywany akrylowe, które doskonale naśladują wełnę. Wreszcie do wyboru mamy dywany poliestrowe, które nie stanowią zagrożenia dla alergików i szybko się je czyści. Egzemplarze te nie są za to odporne na wgniecenia i szybciej się wycierają niż wyżej omówione.

Dywany dla dzieci - sklep internetowy i różne rozmiary dywanów

Jeśli już zdecydujemy się na konkretny model i materiał pozostaje nam jeszcze kwestia rozmiaru. Do wyboru mamy duże i małe egzemplarze. Można je ułożyć przed łóżeczkiem lub w części centralnej pomieszczenia. Te, które są zdecydowanie bezpieczniejsze i zapewniają większe poczucie komfortu to duże, zakrywające niemal całą podłogę dywany dla dzieci. Sklep internetowy Carpet For You oferuje zarówno jedne, jak i drugie. To od nas zależy, które z nich wybierzemy, które będą bardziej pasowały.