DYWANY NATURALNE CZY SYNTETYCZNE?

Na rynku mamy do czynienia z szeroką ofertą materiałów, z których produkowane są dywany. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań jak dywany sznurkowe, poliestrowe, akrylowe, polipropylenowe czy wełniane lub dywany z domieszką bawełny. Jeśli zastanawiasz się, który dywan sprawdzi się u Ciebie to ten wpis pomoże rozwiać Twoje wątpliwości.
Dywany z materiałów naturalnych jak wełna lub bawełna mają zarówno wady i zalety. Sporym walorem jest fakt, że wełna jest produktem pochodzenia naturalnego, co automatycznie przekłada się na wysoką jakość wykonania, trwałość oraz walory estetyczne takich dywanów. Dywany naturalne - wełniane są miękkie, o przyjemnej w dotyku strukturze, a ich materiał jest wytrzymały oraz sprężysty. Kolejnymi atutami, które przemawiają za naturalnymi dywanami jest dobra termoizolacja od podłoża, a co za tym idzie dobra ochrona stóp przed chłodem ciągnącym od podłogi. Naturalne materiały regulują również ilość wilgoci w powietrzu- pochłaniają z powietrza nadmiar wilgoci lub oddają ją do otoczenia.

Dywany wełniane są droższe od syntetycznych odpowiedników i nie są one zalecane osobom cierpiącym na alergię.

Wysoka jakość wykonania, piękny design oraz trwałość tych dywanów powoduje, że są to bardzo atrakcyjne produkty, które wpasują się w większość wystrojów wnętrz.

W naszej ofercie dywanów naturalnych znajdziesz dywany perskie, indyjskie i wiele innych.

Dywany syntetyczne są stylowym uzupełnieniem dekoracji wnętrza.Wśród dywanów wykonanych z tworzyw sztucznych najpopularniejsze są dywany wykonane z poliestru, akrylu, polipropylenu oraz wiskozy. Ich spora popularność jest wynikiem przede wszystkim dwóch czynników- atrakcyjna cena oraz większe bogactwo kolorystyczne w porównaniu do dywanów naturalnych. Dywany syntetyczne o niskim runie nie sprawiają problemów w pielęgnacji oraz są antyelektrostatyczne- nie przyciągają kurzu. Nie posiadają również czynników uczulających dlatego są one zalecane alergikom.

W naszej ofercie znajdują się dywany akrylowe, polipropylenowe, poliestrowe oraz z wiskozowe.

Piękne dywany z naszej oferty to produkty, które idealnie sprawdzą się w roli dywanów do sypialni, przedpokoju, salonu czy innych pomieszczeń Twojego domu. Oferujemy też spory wybór dywanów dla dzieci oraz dywanów włochaczy - Shaggy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!