Dywany nowoczesne do salonu

Myśląc o aranżacji wnętrz śmiało możemy stwierdzić, że żyjemy w naprawdę fajnych czasach. Nie dość, że producenci dają nam niemal nieograniczoną ofertę rozmaitych mebli, sprzętów i dodatków to jeszcze wybierać możemy spośród różnych stylów, a co za tym idzie form, kształtów, rozmiarów, kolorów, materiałów, struktur, motywów itd. Styl klasyczny, nowoczesny, elegancki, minimalistyczny, rustykalny, industrialny, skandynawski, vintage - wystarczy wybrać to, co nam się najbardziej podoba. Co więcej, przy pomocy dekoratora lub samodzielnie, jeśli tylko czujemy się na siłach możemy pokusić się o miksowanie ze sobą różnych form estetycznych. Przykładowo nowoczesne dywany do salonu pasować będą nie tylko do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, ale i innych spośród wymienionych.

Dywany nowoczesne do salonu - materiały, sposób tkania i wysokość runa

Nowoczesne modele dywanów przede wszystkim tkane są maszynowo z prawdziwej wełny lub wysokiej jakości tworzyw sztucznych, np. z polipropylenu lub pozyskiwanej z celulozy wiskozy, która ma imitować szlachetny jedwab. A zatem, niezależnie od tego, czy zależy nam na ekskluzywnym dywanie naturalnym, czy na syntetycznym (bo np. jesteśmy alergikami) nie musimy rezygnować egzemplarzy utrzymanych we współczesnej stylistyce. Podobnie do wyboru mamy zarówno modele o długim włosiu, takie jak dywany shaggy, krótkim, a także tkane na płasko.

Nowoczesne dywany do salonu - najmodniejsze kolory i wzory

Pośród najmodniejszych obecnie dywanów znajdziemy zarówno modele monochromatyczne, jak i wielokolorowe, czyli wzorzyste. Jeśli chodzi o pierwsze z wymienionych bez wątpienia na uwagę zasługują intensywne odcienie fioletu i granatu. Dywan w tak wyrazistej barwie wprowadzi do pokoju dziennego oryginalny akcent kolorystyczny. Poza tym, dywany nowoczesne do salonu to te, na których pojawiają się motywy geometryczne - pasy, kwadraty, trójkąty, romby. W tym przypadku warto pokusić się o takie zestawienia kolorystyczne, jak biel i czerń, różne odcienie grafitu i szarości z żółcią lub wspomnianym fioletem czy też granatem.