Dywany odporne na warunki atmosferyczne

Dywan to niemal obowiązkowy element wyposażenia każdego mieszkania. Do jego niepodważalnych zalet należy zaliczyć to, że chroni nasze stopy przed chłodem, stwarza przytulne miejsce do relaksu i posiada walory dekoracyjne. Wszystko to sprawia, że wielu z nas decyduje się na dywan nie tylko w salonie czy pokoju dziecięcym, ale też na zewnątrz. Czym powinny się charakteryzować dywany na balkon i taras? Zapoznaj się z naszymi poradami i propozycjami wyjątkowych dywanów zewnętrznych.

Znudził Ci się dotychczasowy dywan w salonie i postanowiłeś kupić nowy, a ten stary wykorzystać na tarasie bądź balkonie? Niekoniecznie musi to być dobry pomysł, ponieważ dywany na taras, jak i każde inne miejsce znajdujące się na zewnątrz, muszą być wykonane ze specjalnych materiałów, które są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy intensywne słońce. Z tego powodu najlepszym wyborem będą dywany syntetyczne, jak dywan Gothic Sun, który wykonany został z wysokiej jakości polipropylenu. Wyróżniają się tym, że są antystatyczne, odporne na ścieranie oraz chemikalia.

Dywany syntetyczne idealne na balkon i taras

Dlaczego dywany syntetyczne najlepiej sprawdzają się na zewnątrz? Otóż powodem jest przede wszystkim to, że łatwo jest je utrzymać w czystości: można je trzeć, moczyć, a one niezmiennie będą zachwycały swoim wyglądem. Co więcej, dywany na balkon i taras zostały wyprodukowane w taki sposób, żeby były odporne na zmieniającą się aurę. A to oznacza, że ani opady deszczu i śniegu, ani bardzo wysokie oraz niskie temperatury nie wyrządzą im krzywdy. Jeżeli szukamy ciemnego dywanu, który uważany jest za mniej kłopotliwy, to może nas zainteresować dywan Dark Chains z kolekcji Nature, który dodatkowo jest odporny na działanie grzybów, bakterii i moli. W przypadku wąskich balkonów i tarasów, zamiast dywanu możemy zdecydować się na chodnik syntetyczny Aztec z kolekcji Ethno, który jest nie tylko bardzo trwały, ale również efektowny, ponieważ posiada elementy przestrzenne 3D. Warty uwagi jest też dywan Marocco, który został maszynowo utkany w Turcji i zdobi go modny wzór koniczyny marokańskiej.

Kupując dywany na taras oraz balkon, powinniśmy kierować się ich wysoką jakością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też polecamy nasze dywany syntetyczne, które posiadają piękne wzory i kolory, które będą cieszyły oczy przez lata. A ponadto zadbają o przytulny klimat na balkonie lub tarasie.