Dywany sznurkowe szare

W dzisiejszych czasach dywany tkane ze sznurka, zarówno bawełnianego, jak i polipropylenowego cieszą się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego - nie dość, że modele te prezentują się naprawdę efektownie, nadają pomieszczeniom nutkę oryginalności to jeszcze są wyjątkowo praktyczne. Dzięki temu o dywany sznurkowe szare, czyli w jednym z najmodniejszych kolorów, który absolutnie zawojował świat aranżacji wnętrz, możemy pokusić się niemal w każdym miejscu. Takie egzemplarze genialnie sprawdzą się w przypadku salonów, jadalni, kuchni, przedpokojów, a nawet tarasów i balkonów. Co jeszcze sprawia, że warto zwrócić na nie uwagę? Przekonajmy się!

Dywany sznurkowe szare - względy praktyczne

Poruszając temat jednych z najmodniejszych w ostatnich trendach dekoratorskich dywanów sznurkowych szarych przede wszystkim trzeba wspomnieć o względach praktycznych. Otóż tym, co odróżnia tego typu egzemplarze jest wyjątkowo ciasny splot oraz brak strzyżonego runa. To dzięki temu tak łatwo utrzymać takie modele w czystości - wszelkiego typu zabrudzenia - plamy z jedzenia i picia, okruchy, piach oraz kurz pozostają jedynie na powierzchni tychże dywanów i absolutnie nie wnikają w głąb. Taki dywan należy jedynie regularnie odkurzać i raz na jakiś czas wytrzepać. Ewentualne plamy wystarczy przetrzeć ścierką zwilżoną wodą z płynem. Wszystko to sprawia, że dywany sznurkowe szare idealnie sprawdzają się w domach alergików oraz w tych, w których żyją również psy i koty.

Dywany sznurkowe szare - o kolorze

Nie ulega wątpliwości, że kolor szary od kilku już sezonów króluje w modzie dekoratorskiej. Modne są nie tylko szare dywany, ale i ściany, meble, kanapy i fotele, tekstylia oraz różnego rodzaju dodatki i ozdoby. Szary daje nam ogromne pole do popisu, bowiem jest bardzo uniwersalny - doskonale komponuje się niemal z każdym kolorem - poczynając od bieli i czerni, poprzez beże, brązy, żółcie, pomarańcze, czerwienie, róże, fiolety, kończąc na granatach, błękitach, zieleniach. Nic więc dziwnego, że specjaliści od aranżacji wnętrz tak chętnie doradzają wyłożenie dywanami sznurkowymi szarymi podłogi nie tylko w przedpokojach i kuchniach, ale również w salonach, jadalniach, pokojach dziecięcych oraz posadzki na tarasach i balkonach.