Dywany tradycyjne i klasyczne

Zwykło się mówić, że w dzisiejszych czasach wszystko jest modne. I rzeczywiście, niezależnie od stylu w jakim urządzimy swoje mieszkanie lub dom, jeśli zrobimy to w dobrym guście, ze smakiem, świetnie prezentować będą się wnętrza klasyczne, tradycyjne, skandynawskie, nowojorskie, retro, rustykalne, loftowe oraz nowoczesne. Mimo wszystko wydaje się, że na prowadzenie wysuwa się estetyka nowoczesna, dla której tak znamienne są proste, minimalistyczne formy, stonowane kolory (zwłaszcza szarości), dodatki z metalu, szkła i betonu oraz białe, lakierowane meble. Nie każdy z nas czuje się jednak dobrze w tak surowych, eleganckich wnętrzach. Dla wielu zdecydowanie bliższy jest bardziej konwencjonalny styl. I to właśnie tym osobom, chcemy powiedzieć - nie martwcie się, z odpowiednimi dodatkami, takimi jak dywany tradycyjne i klasyczne, taka stylistyka również może być na czasie!

Dywany tradycyjne i klasyczne - cechy szczególne

W jaki sposób dywany tradycyjne i klasyczne możemy rozróżnić od pozostałych modeli? Czym się one cechują? Przede wszystkim w parze z tradycją i klasyką zawsze idzie wysoka jakość. Wobec tego, do tej grupy dywanów zaliczamy egzemplarze utkane ręcznie z naturalnej wełny. Ich runo jest krótko lub średnio strzyżone, gęste, sprężyste, odporne na odgniecenia oraz upływ czasu i codzienną eksploatację. W kwestii kolorów i wzorów, z pewnością dywanami tradycyjnymi i klasycznymi nazwiemy te, które zdobi wschodnia ornamentyka inspirowana m.in. motywami florystycznymi. Dominującymi barwami są tu różne odcienie czerwieni, bordo, złota, zieleni, choć współcześnie coraz częściej na dywanach takich pojawiają się również granaty, turkusy i szarości.

Dywany tradycyjne i klasyczne - nie tylko do tradycyjnych i klasycznych wnętrz

Choć na wstępie o tym nie wspomnieliśmy, to na liście stylów, w jakich urządza się współczesne mieszkania i domy powinna znaleźć się jeszcze estetyka fusion, która sprowadza się do mieszania ze sobą różnych stylów. Okazuje się bowiem, że modele dywanów tradycyjnych i klasycznych stanowią przepiękny i bardzo oryginalny dodatek we wnętrzach loftowych, nowoczesnych czy też skandynawskich. Na tle stonowanych kolorów, metalowych, szklanych i betonowych elementów wykończenia zyskują zupełnie nowy wymiar.