DYWANY TRADYCYJNE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE

Dywany są jednym z najbardziej popularnych elementów wyposażenia wnętrz. Przyjmuje się, że pierwsze pokrycia podłogowe, przypominające swą formę dywany, mogły być wykorzystywane już nawet pięć tysięcy lat temu. Od tego czasu stanowią one niemal nieodłączny atrybut eleganckiego i luksusowego wnętrza. Chociaż obecnie zauważyć można chwilowy trend nakazujący rezygnację ze stosowania materiałów dywanowych, to stopniowo traci on na sile. Większość z nas zrozumiała bowiem, że zastąpienie eleganckich dywanów panelami HDF nie jest rozsądnym postępowaniem. Co więcej, zauważyliśmy, że nawet luksusowa drewniana lub terakotowa podłoga może prezentować się znacznie lepiej, gdy udekorowana będzie za pomocą odpowiednio dopasowanego dywanu.

Decydując się na urządzenie wnętrz mieszkalnych w zgodzie ze stylem znanym z historii, musimy zadbać o odpowiednie meble oraz dodatki, z których najbardziej znaczące będą z pewnością wspominane powyżej dywany tradycyjne. Umieszczone w centralnym punkcie pomieszczenia, odpowiadać będą za charakter i spójność wnętrza. Sprawią, że całość przestrzennej kompozycji prezentować się będzie stosownie i okazale.
Wykorzystując dywany tradycyjne nawiązujące swym charakterem do orientalnej stylistyki, możemy mieć pewność, że aranżowane wnętrze nie zostanie uznane za mało interesujące. Nie obawiajmy się, dywany tradycyjne nie muszą być nudne. Wiele wzorów charakteryzuje się przecież intensywną i bogatą kolorystyką. Dywany wywodzące się z rejonów takich jak Turcja czy Indie już od setek lat uznawane są za produkty wyjątkowo szlachetne i piękne. Chętnie stosowane były nawet w reprezentacyjnych pomieszczeniach zamożnej polskiej szlachty, z pewnością więc sprawdzą się również i w naszym salonie.
Pamiętajmy jednak, że tradycja może czasem iść w parze z nowoczesnością. Zwłaszcza w przypadku dziedzin związanych z budownictwem i urządzaniem wnętrz. Warto korzystać z możliwości oferowanych przez nowoczesne technologie. Mogą one pozwolić na znaczne obniżenie kosztów inwestycji, wpłynąć pozytywnie na sprawność przeprowadzanych prac oraz podnieść ich jakość. Gustując w dywanach o tradycyjnej estetyce, możemy zdecydować się zarówno na zakup naturalnych np. wełnianych wyrobów, jak i na produkty syntetyczne, które chociażby ze względu na niższą cenę możemy czasem uznać za bardziej atrakcyjne.