Ekskluzywne dywany wełniane

W XXI wieku mamy niemalże nieograniczony dostęp do wszystkich produktów. Co więcej, możemy wybierać spośród rozmaitych modeli, wzorów, kolorów, materiałów wykonania, struktur, kształtów i form przedmiotów, które w zasadzie pełnią taką samą funkcję. Dodatkowo, poza aspektem czysto wizualnym często różnią się one od siebie jakością. Oczywiście najchętniej (o ile pozwala nam na to nasz budżet) wybieramy dobrej klasy produkty. Z każdą inwestycją wiążemy nadzieję, że będzie ona opłacalna, a nabyta rzecz posłuży nam wiele lat. Podobnie jest z dywanami. Nie dziwi więc, że wciąż za najbardziej luksusowe, warte swej ceny uznawane są ekskluzywne dywany wełniane.

Ekskluzywne dywany wełniane - metoda produkcji

Przede wszystkim tym, co wyróżnia najwyższej jakości modele, czynnikiem, który decyduje o tym, że śmiało możemy nazwać je ekskluzywnymi dywanami wełnianymi jest sama wełna. Najbardziej cenionym na świecie surowcem wykorzystywanymi do produkcji dywanów niewątpliwie jest włókno wytwarzane z wełny owiec nowozelandzkich. To dzięki nim runo dywanów jest gęste, lśniące, sprężyste, odporne na nieubłagany upływ czasu i zabrudzenia. Wreszcie, jak żaden inny materiał wełna owcza jest naturalnym regulatorem poziomu wilgotności. Poza tym, warunkiem koniecznym, jaki muszą spełnić dywany zaliczane do grona tych najbardziej pożądanych, kosztownych, okazałych jest sposób produkcji. Otóż ekskluzywne dywany wełniane tkane są wyłącznie ręcznie przez profesjonalnych tkaczy z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą przekazywaną im z pokolenia na pokolenie.

Ekskluzywne dywany wełniane - rozmiary, kształty, kolory i wzory

Na miano ekskluzywnych dywanów wełnianych przede wszystkim zasługują duże, okazałe egzemplarze, zarówno prostokątne i kwadratowe, jak i okrągłe. Jeśli zaś chodzi o kolory i wzory niewątpliwie bardzo elegancko wyglądają modele w różnych odcieniach szarości, brązu, beżu, złota, bordo, granatu, a także głębokiej, butelkowej zieleni. Poszukując luksusowych modeli warto zwrócić uwagę na dywany z tradycyjną perską ornamentyką, motywy florystyczne i marokańskie, a także te, które zostały poddane celowemu efektowi postarzenia.