Eleganckie dywany do salonu

Salon to serce każdego domu, jego miejsce reprezentacyjne. Nawet jeśli w ciągu dnia jesteśmy zabiegani, sporo miejsca spędzamy w kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki dla siebie i najbliższych, to wciąż właśnie w pokoju dziennym spędzamy te najmilsze chwile. To tu zapraszamy rodzinę i znajomych, to tu pijemy kawę zagryzaną własnej roboty ciastem, odpoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy prasę i książki, rozmawiamy. Stąd też tak ważne, by przestrzeń tę zaaranżować w taki sposób, abyśmy czuli się w niej po prostu najlepiej. Warto jednak pamiętać, że idealny salon to wnętrze, które z jednej strony jest niesamowicie komfortowe, z drugiej prezentuje się dość ekskluzywnie. W spełnieniu tych wymogów bardzo pomocne okazują się wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak eleganckie dywany do salonu.

Eleganckie dywany do salonu - naturalne materiały górą!

W poszukiwaniu eleganckich dywanów do salonu swoją uwagę należy zwrócić przede wszystkim ku modelom wykonanym z naturalnych materiałów. Wełna, bawełna oraz jedwab to najcenniejsze spośród tworzyw wykorzystywanych do produkcji dywanów. W przypadku pokojów dziennych szczególnie dobrze sprawdza się wełna - krótko strzyżone, gęste, sprężyste, lśniące runo przykuwa spojrzenia nie tylko amatorów, ale i specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Najlepiej, by egzemplarz, na który się zdecydujemy był utkany ręcznie - wówczas będziemy mieć do czynienia z najprawdziwszym unikatem.

Eleganckie dywany do salonu - stawiamy na współczesne wzornictwo indyjskie!

Które spośród dostępnych w sklepach z dywanami modeli nie tylko są dobrej jakości, ale i wyglądają naprawdę luksusowo? Eleganckie dywany do salonu to bez wątpienia wełniane, tkane ręcznie dywany indyjskie, które zachwycają tradycyjnym wzornictwem w nowoczesnym wydaniu. Modne kolory, do których zaliczamy przede wszystkim różne odcienie szarości, a także zieleni, beżu, bordo i pomarańczy oraz przepiękne wzornictwo - motywy florystyczne i geometryczne uszlachetnione efektem postarzenia to właśnie modele, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki tego typu eleganckim dywanom do salonu nasz pokój dzienny zyska niepowtarzalny, bardzo ekskluzywny charakter.