Geometryczne motywy do nowoczesnych wnętrz

Jedni wybierają prosty, inni charakterystyczny dywan. Wzory geometryczne zdecydowanie należą do tej drugiej grupy – nie są monotematyczne, nie są nudne i oklepane. Pasują do nowoczesnych wnętrz, nie tylko tych urządzonych przez miłośników matematyki. Mogą stanowić wspaniałe przełamanie w pokojach o stonowanym wystroju.

Trójkąty i kwadraty

Jaki dywan wybrałby Dawid Podsiadło? Oczywiście ten w trójkąty i kwadraty! W CarpetForYou mamy nie jedną taką sztukę, która by mu się spodobała! Połączenie trójkątów i kwadratów pasuje do pomieszczeń sypialnych, ale także codziennych. Wszystko zależy od kolorystyki, na którą się zdecydujemy. Elegancka czerń i biel, pastelowe beże i szarości, niejednoznaczne połączenie czerni, szarości i bieli na jednym dywanie - takie zestawienia pasują nie tylko do wnętrz urządzonych w zgodzie z geometrycznym nurtem, ale także do prostych, minimalistycznych przestrzeni, w których chcemy by „coś się zadziało” w aranżacji.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-geometryczne/dywan-carpetforyou-smoothie-pink.html

Nowoczesne dywany dla miłośników symetrii

Dla miłośników nienagannej symetrii i idealnego rozłożenia wzorów na kobiercu proponujemy symetrycznie utkane dywany. Wzory geometryczne składają się w ich przypadku w spójną całość, jedną kompozycję. Wprowadzają do pomieszczenia harmonię i ład. Najwięcej uroku mają, kiedy są całkowicie wyeksponowane – nie zastawiajmy takich dywanów stolikami czy krzesłami. Ich piękno wyraża się właśnie w oglądaniu całego wzoru.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-geometryczne/dywan-carpetforyou-diamond-sahara.html

Dla tych, którzy lubią geometrię, ale nie symetrię

Jeżeli wnętrze Twojego domu urządzone jest z geometrycznym sznytem, ale nie starasz się zachować symetrii, mamy pasujący dywan we wzory dla Ciebie. Niektórzy zauważą na nim tylko przypadkowe ułożenie trójkątów, wręcz chaos. Jednak matematycznie uzdolnione oko spostrzeże idealnie przylegające do siebie figury. Kolorystyka, miejscami jest spokojna, a niekiedy intensywna – jednym słowem idealnie dopasowana do nowoczesnych wnętrz, np. skandynawskich.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-geometryczne/dywan-carpetforyou-galaxy.html

Mariaż geometrii i motywów marynistycznych

Dywan w geometryczne wzory może być także utrzymany również w innej, korespondującej stylistyce. I tak odnaleźć możemy na przykład odwołania do morskich fal lub widoku wody rozciągniętej po horyzont. Kolorowe dywany sprawdzają się w dziecięcych pokojach i monochromatycznych sypialniach, do których pragniemy wprowadzić nieco koloru.

Dywan we wzory – kółka

Być może do Twojego wnętrza bardziej pasują kółka. Jeżeli lubisz opływowe kształty, ozdoby, które wybrałeś są okrągłe lub półokrągłe, zapewne powinieneś zdecydować się na dywan w kółka. Będzie korespondować z całym wystrojem. To propozycja pasująca do jadalni lub salonu. W tych pomieszczeniach często stawiamy misy, wazony, donice, które mają miłe dla oka opływowe formy. Taki niecodzienny dywan geometryczny może zagościć we wnętrzach urządzonych w stylu glamour lub klasycznym. Kojarzy się z harmonią, porządkiem i prostą elegancją.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-geometryczne/swing-nature-collection-22618.html

Dywan geometryczny niejedno ma imię. Dopasuj do swojego domu trójkąty, kwadraty, koła lub zygzaki, które podkreślą charakter pomieszczenia. Baw się symetrią lub podziwiaj asymetrię, wprowadzającą nieco chaotycznego ciepła.