Jak prać dywan z długim włosem?

Dywany shaggy to idealne modele do sypialni, pokojów młodzieżowych, a nawet do salonów. Jak żadne inne elementy wyposażenia nadają wnętrzom przytulności oraz podwyższają ich komfort. Mięciutkie, puszyste, długie włosie wprost zachęca do tego, by chodzić po dywanie bosą stopą. Jest to bardzo przyjemne a nawet zdrowe. Włókna dywanu shaggy delikatnie masują stopy, pomagają nam się odprężyć, rozluźnić zbolałe po całym dniu mięśnie nóg. Co więcej, wielu ekspertów przekonuje, że częste chodzenie na bosaka po dywanie shaggy ma pozytywny wpływ na kręgosłup. Decydując się na zakup tego rodzaju dywanu trzeba jednak mieć na uwadze nie tylko jego zalety, ale i wady. Do tych drugich zaliczamy konieczność częstego i dokładnego czyszczenia. Sprawdźmy jak prać dywan z długim włosem, by utrzymać go w świetnym stanie.

Jak prać dywan z długim włosem w domu?

Jeśli zamierzamy samodzielnie wyczyścić dywan shaggy w domu, warto dokładnie przemyśleć kwestię tego, jak prać dywan z długim włosem. W tym przypadku niestety bardzo łatwo uzyskać efekt odwrotny, czyli doprowadzić do jeszcze gorszego zabrudzenia. Jako, że dywany shaggy mają długie włosie trzeba uważać na to, by nieczystości z powierzchni nie przedostały się głębiej. Wobec tego, zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak prać dywan z długim włosem, odpowiednio przygotujmy go do tej czynności. Dokładne odkurzenie dywanu z dwóch stron i wytrzepanie jest niezbędne jeśli chcemy uzyskać rzeczywiście dobry efekt. Samo pranie pójdzie nam dużo sprawniej jeśli pożyczymy od znajomych lub zainwestujemy w maszynę czyszczącą parę. W przeciwnym razie będziemy musieli użyć ciepłej wody, bezpiecznego dla danej tkaniny detergentu oraz gąbki lub ścierki, która nie zniszczy długiego włosia. Jeśli chodzi o suszenie dywanu, z pewnością przyda się wentylator, który zbierze nadmiar wody i wilgoci.

Jak prać dywan z długim włosem na sucho?

Poza tradycyjnym praniem przy użyciu wody i detergentu lub nowoczesnej maszyny parowej, dywan shaggy można wyczyścić na sucho. Jak prać dywan z długim włosem na sucho? Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny preparat w proszku lub najzwyklejszą sodę oczyszczoną. Detergent lub sodę rozsypujemy równomiernie po całym dywanie, pozostawiamy na jakiś czas (zwykle od kilkadziesiąt minut do paru godzin), a na koniec pozostałości wraz z brudem, który pochłonął proszek odkurzamy. To prawdopodobnie najprostszy sposób na odświeżenie dywanu.