Tagi: styl skandynawski , jak urządzić mieszkanie , mieszkanie w stylu nowojorskim

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim? Kluczowe kwestie

Przez ostatnie lata w naszych domach i mieszkaniach królował styl skandynawski oraz nowoczesny minimalistyczny. Obecnie możemy jednak obserwować pewne zmiany w świecie wnętrzarskich trendów. Coraz chętniej chłodne, surowe pomieszczenia ocieplamy dodatkami rodem z Nowego Jorku, wprowadzamy do nich intensywne kolory, decydujemy się na nieco bardziej fikuśne meble, odważnie łączymy ze sobą rozmaite wzory. Zastanawiasz się, jak uzyskać efekt nowojorskiej elegancji? Jakie elementy wyposażenia i oryginalne akcesoria wybrać, aby Twój dom przypominał modne wnętrza zza oceanu? Podpowiadamy!

Przestrzeń i światło

Chcąc stworzyć w swoim domu bądź mieszkaniu nowojorski klimat przede wszystkim musimy się skupić na tym, aby było przestronnie. Nieocenioną pomocą są w tym przypadku białe ściany oraz wyeksponowane okna, przez które wpada do środka dużo światła dziennego. Nawet jeśli w pokojach pojawiają się tapety o wyrazistych kolorach, kontrastem dla nich zawsze są białe sufity bądź też lamperie. W ogóle sztukaterie w postaci ozdobnych listew są tu bardzo ważne. Poza wspomnianymi boazeriami mogą pojawiać się również na połączeniu ścian podłogą i sufitem.

Wysoki komfort

Poza licznymi, dość bogato zdobionymi dodatkami, styl nowojorski nieodzownie związany jest z wygodą. Stąd też wszelkiego rodzaju sofy, fotele i pufy nie tylko mają mieć ciekawe kształty, kolory i desenie, ale również być bardzo wygodne, tapicerowane miękkimi, przyjemnymi w dotyku materiałami. Co ważne, odchodzi się tu od całych kompletów wypoczynkowych. O ile kanapy powinny być utrzymane w jasnych barwach, obite wełną lub welurem, o tyle fotele i pufy stanowić mają wyrazisty akcent kolorystyczny. Zwieńczeniem zarówno jednych, jak i drugich są natomiast ozdobne poduchy.

Stylistyka podłóg

I wreszcie coś, co najbardziej nas interesuje, a mianowicie podłogi. W stylu nowojorskim odnajdziemy dwie metody ich aranżacji. Pierwszy sposób to parkiety układane na wzór klasycznej bądź francuskiej jodełki. Co ważne, drewno powinno zachować swój naturalny odcień. Jednak niemniej popularne w mieszkaniach amerykanów są posadzki wyłożone jasną wykładziną o gęstym, sprężystym runie. W jednym, jak i drugim przypadku na podłogach nie może zabraknąć dywanów, na których najczęściej pojawiają się geometryczne motywy inspirowane pop-artem oraz stylem marokańskim.