Jak wyprać dywan na sucho?

Dywany choć dodają wnętrzom charakteru, są ważnymi elementami aranżacji, upiększają salony, sypialnie, pokoje dziecięce i młodzieżowe, łazienki, przedpokoje, jadalnie i kuchnie, niestety dość często się brudzą. Jeśli chcemy, by rzeczywiście prezentowały się świetnie, niestety nie wystarczy regularne odkurzanie. Szczególnie w domach licznych rodzin lub takich, w których są małe dzieci i/lub zwierzęta, dywany warto mniej więcej raz do roku wyprać. Niekoniecznie musi to być wielkie pranie z użyciem wody, silnych detergentów lub specjalnego odkurzacza piorącego. Raz na jakiś czas dywan wystarczy po prostu odświeżyć. Na tym polu idealna okazuje się być metoda tzw. czyszczenia na sucho. Na czym to polega? Jak wyprać dywan na sucho?

Czym i jak wyprać dywan na sucho?

Poszukując w internecie sprawdzonych, domowych sposobów na pranie dywanów, prędzej czy później natkniemy się na metodę tzw. czyszczenia na sucho. Jak wyprać dywan na sucho, a przede wszystkim co będzie nam do tego potrzebne? Otóż jest to bardzo proste rozwiązanie, które polega na użyciu, jak sama nazwa wskazuje, detergentów suchych, czyli pod postacią proszku. W sklepach z chemią, w drogeriach, supermarketach oraz w internecie znajdziemy całą masę tego typu produktów. Ważne, abyśmy dopasowali odpowiedni do materiału, z jakiego został utkany nasz dywan. Równie dobrze możemy skorzystać z sody oczyszczonej, którą z pewnością mamy pośród przypraw w kuchennej szafce. Przejdźmy jednak do konkretów - skoro wiemy już po jakie środki sięgnąć, w takim razie jak wyprać dywan na sucho. Otóż jedyne co musimy zrobić to wybrany produkt sypki rozsypać po powierzchni dywanu, koniecznie równomiernie, pozostawić na kilkadziesiąt minut do kilku godzin, a na koniec dywan odkurzyć. Prawda, że proste?

Jak wyprać dywan na sucho przy użyciu suchej piany?

Przeglądają ofertę środków do prania dywanów na sucho z pewnością natkniemy się również na tzw. suchą pianę. Jest to detergent, który właściwie działa na tej samej zasadzie, co proszki. Różnica polega jedynie na tym, że zamiast rozsypywać detergent, nanosimy go sprayem na powierzchnię dywanu. Prócz tego, warto dodatkowo rozetrzeć pianę po dywanie szczotką z miękkim włosiem.