Tagi: dywan w domu , pies dywan , jaki dywan do salonu , dywany z dostawą do domu , pies jak dywan , dywan dla psa

Jaki dywan, gdy w domu jest pies?

Blisko połowa Polaków dzieli swoje mieszkania bądź domy z ukochanymi czworonożnymi pupilami. Psy często okazują się najlepszymi przyjaciółmi. Niestety przysparzają nam również sporo kłopotów, szczególnie w kwestii higieny i sprzątania. Urządzając wnętrze musimy więc pomyśleć np. o tym, że zwierzak bezustannie będzie pozostawiał na podłodzie sierść, zaś w okresie jesienno-zimowym plamy z mokrych, zabłoconych łap. Dla własnej wygody warto więc dobrze zastanowić się nad tym, jakie dywany kupić do salonu, jadalni i przedpokoju. Podpowiadamy, jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając dywan, gdy w domu jest pies.

Kolorystyka i wzornictwo

Przede wszystkim warto zainwestować w dywan, którego odcień będzie zbliżony do koloru sierści psa. Idealnie, aby był bogato zdobiony w przeróżne wzory. Ukryje się między nimi sierść oraz ewentualne przybrudzenia. Świetnie sprawdzą się więc tradycyjne, orientalne dywany z motywami roślin. Niezłe będą także modele nowoczesne inspirowane współczesną sztuką. Unikać powinniśmy natomiast dywanów monochromatycznych i bardzo jasnych, gdyż widać na nich nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Wysokość runa

Niewątpliwe bardziej praktycznym rozwiązaniem będą dywany z krótkim bądź przystrzyżonym runem, aniżeli modele typu shaggy o długich, puszystych włóknach. Z pomocą odkurzacza wyposażonego we właściwą końcówkę z łatwością będzie można zebrać z nich sierść, nie niszcząc przy tym samego dywanu.

Materiał

W przypadku, gdy nasze domy zamieszkują również czworonożni przyjaciele, warto zainwestować w dywan utkany z naturalnej wełny. Pomijając już to, że produkty takie są niezwykle eleganckie, dzięki czemu wnętrza zyskują na stylowości, wełna wykazuje właściwości bakteriobójcze, a także izoluje od zimna. Powietrze jest zatrzymywane i ogrzewane w unikalnej, bardzo porowatej strukturze włókien, a co za tym idzie wełniany dywan stanowi naturalną barierę między podłogą a zwierzęciem. Najprościej mówiąc, chroni psa przed zimnem. Dodatkowo, wyłapuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, a także jest niezwykle odporna na brud. Nawet, jeśli dywan wymaga prania, wełna nie wchodzi w reakcje chemiczne z detergentami.