Jakie są rozmiary pościeli?

Kilka kompletów pościeli to obowiązkowe, tekstylne wyposażenie każdego domu oraz mieszkania. Miękka, świeża, pachnąca - taką każdy z nas lubi najbardziej i właśnie taka umożliwia nam najlepszy sen i odpoczynek. Obok relaksujące kąpieli w wannie to właśnie o łóżku zasłanym czystą, przyjemną w dotyku pościelą, która pachnie proszkiem, słońcem i wiatrem marzy każdy, kto ma za sobą ciężki, stresujący dzień. Nic więc dziwnego, że swoją kolekcję lubimy raz na jakiś czas poszerzać o kolejne zestawy. Warto jednak pamiętać, że zakup pościeli nie opiera się wyłącznie na wyborze materiału, z jakiego została wykonana, kolorów i wzorów. Poszwa na kołdrę musi jeszcze mieć odpowiednie wymiary. Sprawdźmy zatem, jakie są rozmiary pościeli.

Jakie są rozmiary pościeli, czyli jak rozumieć podawane przez producentów wartości?

Zadając sobie pytanie o to, jakie są rozmiary pościeli, po pierwsze trzeba wiedzieć, że podawane przez producentów na opakowaniach kompletów rozmiary są w centymetrach, przy czym pierwsza liczba to szerokość, druga to długość. Po drugie, zanim zaczniemy na ślepo wybierać poszwy, warto się dowiedzieć, jaki wymiar ma nasze łóżko. Wartości widniejące na pościeli w większości przypadków dostosowane są bowiem właśnie do wymiarów łóżek/materacy. Wobec tego, jakie są rozmiary pościeli, które znajdziemy w ofercie sklepów z wyposażeniem wnętrz? Otóż na rynku dostępne są pościele, które pasują do łóżek o wymiarach: 80x200, 90x200, 100x200,120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz 200x200. Nie oznacza to jednak, że w takie same rozmiary mają poszwy na kołdry. Jak już zostało wspomniane są one dedykowane do poszczególnych łóżek. W takim razie jakie są rozmiary pościeli?

Jakie są rozmiary pościeli i które z nich cieszą się największą popularnością?

Ustaliliśmy już, jakie są wymiary łóżek, które możemy znaleźć w polskich domach. Wiemy też, że niekoniecznie pokrywają się one z rzeczywistą szerokością pościeli (bo długość zawsze, zarówno w łóżkach, jak i pościelach wynosi 200 cm). A zatem, jakie są rozmiary pościeli? Otóż zarówno pościele, jak i kołdry, które się nimi powleka występują w rozmiarach: 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 oraz 220x200. A jakie są rozmiary pościeli, których najczęściej używamy, co za tym idzie, ich wybór jest największy? Z całą pewnością najpopularniejsze są pościele 160x200.