Jakie wzory dywanów sprawdzą się w kuchni?

 

Dywany to sposób na nadanie przestrzeni przytulność i ciepła, są również oryginalnym dodatkiem, który może zdominować całe pomieszczenie. Wybierając dywan do naszego wnętrza, rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, czy jest łatwy w utrzymaniu czystości, bądź czy ewentualne plamy będą na nim widoczne. Jest jednak jedno miejsce – dla niektórych bardzo nieoczywiste miejsce na dywan – w którym to wszystko zaczyna mieć znaczenie. Zobaczcie, na co zwrócić uwagę wybierając dywan do kuchni i jakie wzory najlepiej się sprawdzą.

Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do kuchni?

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się tworzywu, z jakiego jest wykonany. W kuchni nie sprawdzą się dywany lub chodniki dywanowe o bardzo długim i gęstym włosiu. Takie materiały nie tylko długo schną, ale też nie pozwalają dokładnie wyczyścić ewentualnych zabrudzeń, o które przecież w kuchni nietrudno. Jeśli więc chcemy cieszyć się ciepłem i komfortem również w naszej kuchni, zdecydowanie lepszym pomysłem będą dywany sznurkowe lub te płasko tkane. Pamiętajmy też, że kuchenny dywan musi być stosunkowo nieduży oraz lekki. Tak, aby w razie potrzeby szybko go wytrzepać. Wzory dopasowujemy oczywiście do aranżacji całego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na ich kolor – ciemne dywany sprawdzą się dużo lepiej niż te jasne czy w pastelowych odcieniach.  

Dywan Almas 17 w geometryczny wzór 

 

Chodniki dywanowe

Chodniki dywanowe uwielbiają wszyscy, którzy mają wąskie balkony lub długie korytarze. Takie chodniki nie tylko dopasowują się do niewielkich metraży, ale też zazwyczaj są wykonane z krótkiego włosia, które nie zatrzymuje zanieczyszczeń. Dzięki tej właściwości stają się idealnym pomysłem do kuchni! Ich wybór jest dziś tak szeroki, że bez problemu dopasujemy jego wzór do stylu wnętrza. Bezpiecznie wybierać wszelkie figury geometryczne, ale też fale, linie, a nawet jednolite dywany w ciemnych kolorach lub beżach. 

Chodnik dywanowy Lifestyle 33 Dark Grey

 

Dywany geometryczne to zdecydowanie bezpieczna opcja, która pasuje do większości nowoczesnych kuchni. Kolor dywanu możemy dopasować do odcienia kafelków bądź szafek – lub wręcz przeciwnie, dobierając jego odcień na zasadzie kontrastu. Bardzo dobrze prezentują się w kuchni wszelkiego rodzaju pasy, romby czy trójkąty. Wielu fanów designu wykorzystuje też dywan do ożywienia stonowanej aranżacji. Jeśli więc jesteś posiadaczem biało-czarnej kuchni, położenie na podłogę dywanu w kolorze krwistej czerwieni lub intensywnego szafiru może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Dywan Almas Collection Jasny Zygzak 19

Wybór odpowiedniego dywanu do kuchni może być niekiedy sporym wyzwaniem. Trzeba bowiem zwracać uwagę na wiele rzeczy: długość włosia, kształt, lekkość, wielkość oraz przede wszystkim – kolor i wzór. Mamy nadzieję, że z naszym przewodnikiem wszystko pójdzie teraz gładko!