Jakie zasłony do salonu?

Zasłony, które współcześnie pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną powracają dziś w wielkim stylu. Bo musimy jednak przyznać sobie szczerze - w momencie, gdy na polskim rynku pojawiły się bardzo praktyczne, nowoczesne rolety, na dość długie lata zapomnieliśmy o klasycznych zasłonach. Na szczęście dziś trend ten powraca. Biorąc pod uwagę, że z pomocą zaciemniających okiennych tekstyliów można stworzyć przepiękne, absolutnie wyjątkowe aranżacje, nie ma się co dziwić. Stąd też, najchętniej decydujemy się na montaż zasłon w reprezentacyjnych pokojach dziennych. Jakie zasłony do salonu w takim razie wybrać?

Jakie zasłony do salonu? Grubość tkaniny, przepuszczalność światła

Zastanawiając się nad tym, jakie zasłony do salonu wybrać, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, jakie funkcje powinny spełniać w przypadku naszego wnętrza. Jeśli mają być jedynie zsuniętą na boki okienną ozdobą, nie musimy zbytnio przejmować się grubością tkaniny i przepuszczalnością światła. Wówczas najważniejsze, by po prostu pasowały do wystroju pokoju dziennego, nie były ani zbyt lekkie, ani ciężkie, przytłaczające. Schody zaczynają się, gdy zasłony w letnie, upalne dni mają ograniczać dostęp światła dziennego do wnętrza, zaś nocami osłaniać nas przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Jakie zasłony do salonu kupić w takim przypadku? Otóż w tej sytuacji, należy zastanowić się nad tym, na ile materiał, z jakiego zostały wykonane powinien być przepuszczalny, uwzględniając metraż, wielkość i poziom oświetlenia wnętrza.

Jakie zasłony do salonu? Sposób upięcia

Zadając sobie pytanie o to, jakie zasłony do salonu sprawią, że zyska on oryginalny design, z pewnością warto zastanowić się nad kwestią upięcia ozdobnych, a zarazem funkcjonalnych tekstyliów. Poza klasycznym montażem na żabkach na karniszu ściennym, do wyboru mamy jeszcze modne dziś, optycznie powiększające wnętrze szyny sufitowe, a także szelki, przelotki (najczęściej metalowe, w kształcie kółek), a także specjalne taśmy marszczące. Jakie zasłony do salonu w kwestii sposobów montażu zatem wybrać? Do różnych stylów pasują oczywiście różne metody. Każdy z nas ma też nieco inny gust. Nie ulega jednak wątpliwości, że obecnie szczególnie warto zastanowić się nad zasłonami na taśmie marszczącej - nie tylko jest ona bardzo dyskretna, a przez to elegancka, ale również zapewnia idealne marszczenie zasłon.