Jednokolorowe dywany do sypialni - czy to dobry pomysł?

Wielobarwne czy jednak gładkie? Jakie dywany do sypialni będą odpowiednie? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, bo przecież wszystko zależy od pomieszczenia i naszego pomysłu na jego aranżację. Dziś sprawdzimy, jakie zalety mają nowoczesne dywany jednokolorowe i w jakich wnętrzach będą najbardziej trafionym pomysłem. 

Nowoczesne dywany jednokolorowe - za co można je lubić?

Klasyczne dywany do sypialni kojarzą się przede wszystkim z dywanami indyjskimi - zachwycające spektakularnymi, etnicznymi wzorami albo z dywanami we wzory geometryczne - w stylu lat 60. Podczas planowania nowej aranżacji swojego mieszkania, warto wziąć pod uwagę również nowoczesne dywany jednokolorowe. Jaki są ich zalety? Przede wszystkim w zależności od koloru mogą optycznie modelować wnętrza - dywany jasne je powiększą, podczas gdy ciemne sprawią, że pokój będzie wydawał się niższy. Wpływ będzie miała też kolorystyka dywanu - podczas, gdy czerwień spowoduje, że w pomieszczeniu będzie się wydawało cieplej, błękit wizualnie ochłodzi temperaturę.

Niezależnie od koloru, dywany gładkie są świetną opcją do niewielkich pomieszczeń, w których każdy dodatkowy wzór potęguje wrażenie zatłoczenia i chaosu. Z drugiej strony warto je wziąć pod uwagę przy dekorowaniu pokoju przestronnego, takiego, w którym chcemy wyeksponować poszczególne elementy, jak np. designerską lampę, rzeźbę czy fotele vintage.

Dywan Shaggy Mellow Dywan Shaggy Mellow

Wśród minusów gładkich dywanów i chodników dywanowych na pewno trzeba wymienić trudności w utrzymaniu ich nieskazitelnego wyglądu - na wzorzystym dywanie łatwiej o „zatuszowanie” plamki po winie czy zagniecenia od nogi krzesła.

Gładki dywan - pomysły na aranżację sypialni

Gładki dywan do sypialni? Spraw, żeby zagrał w aranżacji ważną rolę! Pomysłów na jego zastosowanie jest mnóstwo. Jeśli chcesz wyczarować wnętrze, w którym rządzić będzie subtelna elegancja, możesz postawić na dywany jasne, na przykład w kremowym odcieniu. Będą pięknie kontrastować z dębową ramą łóżka i dekoracjami w kolorze ciemnego, spatynowanego złota. Dywany ciemne (jak chociażby granatowe) wyczarują z kolei bardzo klimatyczny nastrój w sypialniach utrzymanych zgodnie z estetyką art déco (zwłaszcza w połączeniu z równie ciemnymi tapetami i odpowiednio zaprojektowanymi źródłami światła). Jednokolorowe dywany stanowią też dobre tło dla elementów rodem z lat 60.: lakierowanego stolika nocnego i stojącej lampy na drewnianym stelażu.

Dywany do sypialni utrzymane w jednym kolorze to nie tylko fajny pomysł na powiększenie optycznie wnętrza, ale również na wyeksponowanie przemyślanych elementów wyposażenia. Warto skusić się na ten trend!