Dywany

 • Trend na 2020 rok: naturalne materiały

  Rok 2020 to czas podejmowania działań dobrych dla Planety, w tym ograniczania plastiku i sztucznych materiałów. Wpisując się w ten trend, warto wybrać dywany naturalne, które zostały utkane bez grama sztucznych domieszek!

  Czytaj dalej

 • Geometryczne motywy do nowoczesnych wnętrz

  Jedni wybierają prosty, inni charakterystyczny dywan. Wzory geometryczne zdecydowanie należą do tej drugiej grupy – nie są monotematyczne, nie są nudne i oklepane. Pasują do nowoczesnych wnętrz, nie tylko tych urządzonych przez miłośników matematyki. Mogą stanowić wspaniałe przełamanie w pokojach o stonowanym wystroju.

  Czytaj dalej

 • Dlaczego warto inwestować w dywany z naturalnych włókien?

  Dywany z naturalnego włókna mają wiele zalet, z których nie zdajemy sobie sprawy. Czym innym są ich właściwości takie jak odporność na plamy czy wytrzymałość, a czym innym są atuty, wynikające z wprowadzania do przestrzeni tego typu wysokiej jakości wyrobów. Dziś piszemy o przewadze powrotu do natury nad wszechogarniającą nas sztucznością.

  Czytaj dalej

 • Orientalne dywany – wybierz wzór dla siebie

  Orient od zawsze inspirował. Niegdyś największych artystów, obecnie projektantów wnętrz. Styl indyjski czy kolonialny są świetnymi źródłami natchnienia. Pojawiają się w nich orientalne dywany, kolorowe poduszki, masywne rzeźbione meble. Wszystko oczywiście okraszają typowe dla Bliskiego Wschodu pieczołowicie wykonane wzory. Oto kilka naszych propozycji dywanów, które przypadną do gustu osobom zafascynowanym kulturą Orientu.

  Czytaj dalej

 • Czy dywan nadaje się na prezent?

  Czy chciałbyś dostać puszysty dywanik, w który zatopisz stopy po wstaniu lub wyjściu z kąpieli? Oczywiście! Wszystko zależy od tego, co i komu dajemy. Dywan jest dobrym pomysłem na upominek, zwłaszcza kiedy bywamy u przyszłego obdarowanego w domu i widzimy, powierzchnię, na której wyglądałby przepięknie.

  Czytaj dalej

 • Czy dywan wpływa na ciepło w pomieszczeniu?

  Jak to jest z tymi dywanami? Czy wpływają one na temperaturę w pomieszczeniu? Na pewno ocieplają wizualnie wnętrze, ale czy fizycznie także? Tłumaczymy, o co chodzi z dywanem, pełniącym funkcję izolatora ciepła i jaki dywan wybrać, kiedy zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe.
  Czytaj dalej

Strona z 17