Odświeżamy wnętrze na wiosnę – 5 propozycji dywanów

 

Wiosna często zachęca do zmian w mieszkaniu. Skoro wpada do niego coraz więcej słońca, warto je nieco ożywić i być może wprowadzić trochę koloru. Przedstawiamy modne w tym sezonie propozycje, które i nam przypadły do gustu.

Zielony dywan na wiosnę

Kolor, który jako pierwszy kojarzy się z wiosną, to zieleń. Zielony dywan od razu wprowadza do pomieszczenia energię i ożywia je. Nasz sklep z dywanami przygotował zatem kilka propozycji, by każdy mógł wybrać coś odpowiedniego do swojego wnętrza. Jeżeli potrzebujemy radykalnej zmiany i dużej codziennej dawki motywacji, możemy zdecydować się na model Garden Green w fantazyjny wzór. Od razu wprawia w dobry nastrój. Jeżeli szukamy czegoś spokojniejszego, zdecydujmy się na model szary lub beżowy, w którym zieleń jest tylko jednym z elementów.

Ręcznie tkany wełniany dywan w abstrakcyjny wzór

Dywany w kwiatowe wzory

Na wiosnę możemy także wybrać do domu dywan w liście lub kwiaty. To wspaniałe wprowadzenie niezmiennie modnego wiosną lejtmotywu. Nie tylko żywe rośliny się liczą, ale także wyposażenie z ich motywem. Wspaniałym przykładem jest turecki dywan Colour Swirl w kolorowe liście. Co ciekawe, żaden z nich nie jest zielony. Kolorystyka została tak dobrana, by model pasował do wnętrz urządzonych w stylu hygge, glamour lub nowoczesnym.

Dywany geometryczne

Wiosną możemy ożywić wnętrze także odrobiną geometrii w kolorowym wydaniu. Wszyscy miłośnicy symetrii, którzy dotychczas stąpali po równo ułożonym dwukolorowym dywanie, mogą teraz zaszaleć. W końcu wiosna to czas zmian, często radykalnych. Turecki dywan Desert Abstract jest świetnym przykładem modelu, który wprowadzi nieco wiosennej kolorystyki do wnętrza. Jest to propozycja, która będzie pasować do sypialni lub do salonu, zwłaszcza tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Dywany geometryczne mogą być też aranżowane w stylu skandynawskim lub loftowym, jednak wtedy wybierajmy modele, w których dominują biele i szarości.

Dywan w geometryczny wzór Desert New

Dywan w kolorze piasku

Jeśli chcesz odświeżyć wnętrze na wiosnę, możesz też zamienić ciemny dywan na jasny. Polecamy zatem modne w tym sezonie kolory piaskowe. Pięknie wyciszają wnętrze, w którym wiele się dzieje. Jeżeli więc wiosną rozbudzasz się i Ty, wraz ze swoimi pomysłami aranżacyjnymi, kupujesz nowe poduchy dekoracyjne, figurki i kwiaty, na podłodze niech zapanuje spokój, dla utrzymania wizualnej równowagi. Nasz sklep z dywanami przygotował więc kilka propozycji dywanów w kolorach piaskowych, w tym także lubianych modeli geometrycznych.

Dywan w geometryczny wzór utrzymany w barwach beżu i bieli Gothic Sun

Dywan do pokoju dziecięcego na wiosnę

Jeżeli chcemy zaprowadzić wiosenne zmiany w pokoju dziecka, możemy sięgnąć po kolorowy dywan. Wesołe i przyjemne dla oka barwy na pewno zachęcą do wykorzystania coraz dłuższych dni. Jeżeli w pomieszczeniu jest jakaś przewodnia kolorystyka, możemy przy niej pozostać lub postawić na coś kontrastowego. Dywan do pokoju dziecięcego nie może być na pewno nudny – będzie przecież miejscem wielu zabaw, niech więc zdominują go zwracające uwagę barwy.

Wiosnę można wprowadzić do wnętrza nie tylko kolorem, ale także nowym wzorem dywanu lub jego rozłożeniem, jeżeli dotychczas go nie było. Wybierajmy modele, które dodadzą energii.

Wiosna to zazwyczaj bardzo intensywny czas nowych pomysłów i zmian, niech więc otoczenie im sprzyja!