Poszewki na poduszki turkusowe

Kolor ścian, podłogi, meble, oświetlenie - nie da się ukryć, że wymienione elementy wyposażenia w głównej mierze wyznaczają indywidualny styl wnętrz. Jednak to dodatki, takie jak dywany i tekstylia, m.in. poszewki na poduszki dopełniają całości, sprawiają, że salony, jadalnie, sypialnie i pokoje dziecięce zyskują tę wyjątkową przytulność oraz niepowtarzalny design. Co więcej, dzięki nim w łatwy sposób, nie narażając zbytnio swojego portfela możemy przearanżować mieszkanie/dom. Wobec tego, niewątpliwie warto zadbać o funkcjonalne dodatki, które sprawią, że wnętrza będą nie tylko modne, ale i wygodne. Tym razem, zachęcamy do zakupu dekoracyjnych poszewek na poduszki turkusowychoraz podpowiadamy, z jakimi kolorami i dekoracjami je łączyć.

Poszewki na poduszki turkusowe w salonach nowoczesnych

Dlaczego akurat poszewki na poduszki turkusowe naszym zdaniem pasują do salonów nowoczesnych? Otóż nowoczesny styl we wnętrzach przede wszystkim cechuje się umiarkowaniem oraz genialnymi w swej prostocie elementami wyposażenia. Ekskluzywne, podłogi drewniane najczęściej łączą się tu ze ścianami w jasnych, eleganckich odcieniach szarości lub bieli. Obok naturalnego materiału, jakim jest drewno pojawiają się elementy z metalu oraz szkła. W pokoju dziennym ważnymi elementami są także sprzęty elektroniczne - duże, płaskie, zainstalowane na ścianie telewizory oraz głośniki wchodzące w skład kina domowego. Wszelkiego rodzaju dekoracje są dość minimalistyczne, bardzo designerskie. Stąd też, niektórym styl nowoczesny może wydawać się chłodny, mało przytulny. Na szczęście i na to jest rada. Wystarczy bowiem do wnętrz wprowadzić odrobinę koloru. W tym celu można posłużyć się właśnie ozdobnymi poszewkami na poduszki turkusowe, do których z łatwością dopasujemy równie modne zasłony, pled, wazon, obraz czy też pojedynczy fotel w podobnym odcieniu turkusu. Krótko mówiąc, poszewki na poduszki turkusowe pozwolą ożywić nowoczesny salon, a zarazem podtrzymają stonowany charakter aranżacji.

Poszewki na poduszki turkusowe w pokojach dziennych w stylu retro

Chociaż przez lata na salonach absolutnie królował styl nowoczesny, dziś obserwować możemy przepiękny powrót do estetyki retro oraz niesamowity jej rozkwit. Na powrót modne stają się drewniane komody, stoliki, szafki i krzesła na dość wysokich, chudych, delikatnie zwężanych ku końcowi nóżkach, lampy z klasycznymi abażurami oraz awangardowe obrazy i plakaty na ścianach. A wszystko to w przestronnych, jasnych wnętrzach, w których nie brakuje takich dodatków, jak dekoracyjne poszewki na poduszki turkusowe. Kolejną cechą stylu retro jest bowiem sięganie po często dość nieoczywiste kolory, które doskonale odnajdują się w salonach pomalowanych na biało. Z pomocą poszewek na poduszki turkusowych wprowadzimy do retro pokojów dziennych odrobinę świeżości, oryginalności.