Poszewki na poduszki zielone

Żółte, turkusowe, czerwone - na naszym blogu omówiliśmy już poszewki na poduszki w trzech, bardzo popularnych kolorach. Staraliśmy się przy tym podpowiedzieć do jakich wnętrz pasują poszczególne barwy i odcienie, z jakimi kolorami je łączyć oraz z jakimi innymi elementami wyposażenia komponować. W większości przypadków okazywało się, że tak zdecydowane barwy sprawdzają się w roli wyrazistych kontrastowych dodatków, a mianowicie prócz dekoracyjnych poszewek na poduszki, pod postacią zasłon w oknach, wazonów, pledów, obrusów czy też dywanów. Jako, że jednym z najmodniejszych współcześnie kolorów wciąż pozostaje zieleń, szczególnie w odcieniu butelkowym, dziś kilka słów o poszewkach na poduszki zielonych właśnie.

Poszewki na poduszki zielone - jaki odcień wybrać?

Chociaż wielu mogłoby się wydawać, że dodatki, takie jak poszewki na poduszki zielone rzeczywiście dobrze prezentują się w naprawdę niewielu mieszkaniach, okazuje się, że nic bardziej mylnego. Jako, że wyróżnia się masę różnych odcieni zieleni (m.in. zieleń trawiastą, oliwkową, miętową, limonkową, butelkową) przepięknie można ją łączyć z pozostałymi kolorami zastosowanymi w domowych wnętrzach. Warto mieć przy tym na uwadze, że zieleń to jeden z kolorów ziemi, natury, który pozytywnie nastraja, poprawia samopoczucie, sprzyja relaksowi. Zastanawiając się nad kupnem poszewek na poduszki zielonych, a dokładniej rzecz ujmując nad ich odcieniem, z pewnością warto mieć na uwadze, że obecnie za najmodniejszą uchodzi elegancka, stonowana zieleń butelkowa.

Poszewki na poduszki zielone - na co dzień i od święta

Poszewki na poduszki zielone to na tyle uniwersalne, a zarazem modne dodatki, że swobodnie mogą ozdabiać nasze salony i sypialnie przez okrągły rok. Wówczas warto jednak wprowadzić w tym samym lub podobnym odcieniu inne dekoracje, np. zasłony, pledy, dywany, wazony, obrazy. Dzięki temu wnętrze zyska harmonijny charakter. Poza tym, poszewki na poduszki zielone to absolutny „must have” w okresie świątecznym. Wówczas to warto wybierać modele w odcieniu choinki - iglastego drzewka, którego nie może zabraknąć podczas Bożego Narodzenia w żadnym domu. Z tej okazji do kompletu z poszewkami na poduszki zielonymi warto dokupić poszewki czerwone i złote.