Ręcznie plecione dywany - najciekawsze modele na wiosnę 2020

 

Ręcznie pleciony dywan z wełny lub innej naturalnej tkaniny to dla wielu osób synonim luksusu. Takie dywany nie tylko są piękne, ale też wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły – od wybrania wzoru, aż po każdy szew. Czym będziemy zdobić nasze podłogi nadchodzącej wiosny? Zobaczcie przegląd najciekawszych modeli nowoczesnych dywanów plecionych ręcznie na 2020 rok!    

Eleganckie, metaliczne kolory

Jedno jest pewne – w tym sezonie króluje nowoczesność, która zahacza niekiedy nawet o futuryzm. Jeśli myśleliście jednak, że nie da się tego trendu przenieść na dywan, zaskoczy Was z pewnością kolekcja indyjskich dywanów Yellow Home. Metaliczne szarości,
„sprany” niebieski czy delikatny fiolet – wszystko to doskonale współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Dywany w drobny wzór lub nawet bez jakiegokolwiek wzoru czy tłoczenia, idealnie sprawdzą się do wnętrz w surowym, industrialnym stylu. Ze względu na oszczędność w formie, dywany z wełny są też świetną opcją do kuchni, łazienki czy przedpokoju.

Ręcznie tkany dywan premium Samarkand Mahal Moghal 

W minimalistycznej formie

Skoro o minimalizmie mowa, nie sposób nie wspomnieć również o nowoczesnych dywanach w bardziej odważnych kolorach, ale o równie ciekawym wzornictwie. Tej wiosny szalenie popularne będą żywe, odważne odcienie pomarańczy oraz głębokiego granatu. Dla kontrastu projektanci dodają do nich akcenty w postaci kawy z mlekiem lub bardzo drobny wzór kwiatowy. Zdobiąc nimi podłogę salonu, warto jednak pamiętać o innych dodatkach w podobnych kolorach. 

Dywan tkany ręcznie z wełny Polonaise

Wzornictwo sztuki ludowej

Od kilku sezonów w trendach wnętrzarskich panuje powrót do tradycyjnych wzorów, inspirowanych kulturą ludową. Drobne wzornictwo, szczególnie to inspirowane naturą możemy zobaczyć na poduszkach, zasłonach, narzutach na łóżka oraz właśnie na dywanach. Eleganckie nowoczesne dywany, nawiązujące do przeszłości przechodzą istny renesans. Mięsiste, ręcznie tkane modele to obecnie jedne z najchętniej wybieranych dywanów do salonów przez osoby, które cenią sobie luksus. Takie dywany doskonale współgrają  naturalną drewnianą podłogą.

Dywan premium tkany ręcznie Garden Blue Gold

Ręcznie tkane dywany to szalenie popularny dodatek dekoracyjny do wnętrz nowoczesnych domów czy apartamentów. Tej wiosny zakochamy się w nich jeszcze bardziej. Takie dywany są nie tylko piękne, ale też wykonane z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują nam naprawdę długi okres przydatności.