Szare wnętrza, jakie dodatki?

Jednym ze znaków rozpoznawczych stylu nowoczesnego są wszechobecne szarości. Kolor szary w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach stanowi absolutną podstawę. Szare mogą być ściany, podłogi, sofy i fotele, zasłony w oknach, dywany, meble i wiele, wiele innych. Oczywiście należy zachować pewien umiar, by pomieszczenie nie stało się zbyt ponure, surowe. W związku z tym, powinno się dobrze przemyśleć jakim kolorem przełamiemy, a jednocześnie ocieplimy utrzymane w szarościach mieszkanie. Równie ważne są w tym przypadku materiały, powierzchnie, struktury. Jak urządzić szare wnętrze? Jakie dodatki wybrać?

Szare wnętrza, jakie dodatki kolorystyczne?

Już na etapie projektu, warto zaplanować, jakie jeszcze barwy pojawią się w szarych wnętrzach. Jakie dodatki kolorystyczne przełamią z natury dość surową szarość, ocieplą sypialnię, salon, jadalnię czy też łazienkę? Niewątpliwie, do najmodniejszych obecnie kolorów, które przepięknie prezentują się na tle szarości zaliczamy pudrowy róż, błękit i granat, zieleń, zwłaszcza w odcieniu butelkowym, ale i limonkowym, a także cytrynowy oraz kanarkowy żółty. Prócz tego, klasycznym już połączeniem jest zestawienie szarości z bielą i czernią. Natomiast osobom, które poszukują nieco bardziej kontrastowych wariacji kolorystycznych, niewątpliwie przypadną do gustu czerwone dodatki. Warto pamiętać, że, gdy ściany i dywany są szare, warto zainwestować w żółtą, zieloną, niebieską lub czerwoną sofę. Natomiast, gdy szary jest komplet wypoczynkowy należy pokusić się o kolorowe poduchy dekoracyjne, zasłony i dywan.

Szare wnętrza - jakie dodatki i dekoracje?

Jak już zostało wspomniane, nie tylko wprowadzenie kontrastowego koloru może odmienić szare wnętrza. Jakie dodatki zastosować jeśli chodzi o materiały i struktury? Pomieszczenia utrzymane w nowoczesnej stylistyce, dla której tak typowe są wszechobecne szarości, niewątpliwie warto wzbogacić o powierzchnie drewniane (podłogi, meble). Dzięki temu staną się one bardziej przytulne, ciepłe. Poza tym, na podłodze powinien znaleźć się dywan - najlepiej, z miękkiego, naturalnego włosia owczego lub jeden z tzw. modeli shaggy. Wreszcie, jeśli chcemy uzyskać naprawdę designerski efekt powinniśmy sięgnąć po dodatki z mosiądzu, metalu bądź pomalowanej na czarny lub złoty kolor stali.