Trend na 2020 rok: naturalne materiały

Rok 2020 to czas podejmowania działań dobrych dla Planety, w tym ograniczania plastiku i sztucznych materiałów. Wpisując się w ten trend, warto wybrać dywany naturalne, które zostały utkane bez grama sztucznych domieszek!

Skąd moda na naturalne materiały?

Moda na naturalne materiały we wnętrzach jest wynikiem zmęczenia ludzi otaczającą sztucznością. Niestety, społeczeństwo zagubiło się, biegnąc szybko przez życie, stawiając na jak najprostsze i najtańsze rozwiązania. Dlaczego warto otaczać się naturalnymi materiałami w domu? Lepiej się czujemy, lepiej funkcjonujemy, kiedy otaczają nas dobrej jakości przedmioty i tekstylia. Wnętrza są wtedy spójne z energią przyrody. We wnętrzarstwie coraz więcej zaczęło pojawiać się takich materiałów, jak len, jedwab, bawełna, bambus czy juta. Coraz chętniej wybieramy dywany czy koce wykonane z wełny owczej lub z alpaki. W CarpetForYou wyselekcjonowaliśmy dywany z wełny, które powinny zagościć w domach osób, które chcą być bliżej tego, co naturalne.

Jak rozpoznać dobrej jakości dywan z wełny?

Wełna wełnie nie jest równa. Inne runo uzyskamy z pierwszego strzyżenia owcy, inne z kolejnego. Z różnych gatunków zwierząt strzyża może mieć odmienną miękkość. Zawsze jednak zwracajmy uwagę na oznaczenia na metce, by mieć pewność, że kupujemy naprawdę wysokojakościowy wyrób. Dywany z wełny, które zostały ręcznie utkane, będą mieć co do zasady gęściej zbite runo, co jest wynikiem dokładnej pracy ludzkiej. Sam wzór nie będzie perfekcyjnie symetryczny i dokładny. Ale o to właśnie chodzi w produktach ręcznie robionych – o unikatowość każdy model jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Tutaj to tkacz decyduje, jak bardzo ściśnie poszczególne włókna i w efekcie, jaki wzór powstanie. Takie dywany uznaje się za najbardziej luksusowe – pieczołowite wykonanie zajmuje przecież dużo czasu i jeszcze więcej umiejętności. O jakości dywanu powie nam także jego spód – sprawdźmy, czy jest podszyty bawełnianym materiałem usztywniającym. Zwróćmy też uwagę na jakość tej podszewki i sposób jej mocowania. Co do zasady najdroższe i najbardziej eleganckie kobierce jej w ogóle nie mają, ale sam fakt jej posiadania niekoniecznie będzie umniejszać jakości wyrobu. Czasem po prostu stosuje się ją w celu lepszego przylegania do podłoża.

Jaki naturalny dywan z wełny wybrać w 2020 roku?

Skoro wiemy już, że dywany z wełny są na topie w 2020 roku, wybierzmy te, które łączą w sobie świetny wygląd i funkcjonalność. Przedstawiamy zatem kilka wybranych przez nas modeli.

Motywy etniczne i kolonialne będą mile widziane we wnętrzach w 2020 roku. Nasza propozycja to dywan wełniany, tkany ręcznie, nawiązujący do motywu lamparcich cętek. Przywołuje na myśl pustynne safari i dzikie zwierzęta. Niejeden miłośnik afrykańskich podróży chciałby mieć taki w swoim salonie.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-naturalne/dywan-carpetforyou-handtufted-60x60-nr-1622.html

Zabawy geometrią jako wzór na dywanie? Dlaczego nie! Ręcznie tkany dywan prosto z Indii nawiązuje do trendu, który wprowadza znane figury geometryczne do pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się w eklektycznych pomieszczeniach.

Dywan z motywem florystycznym to must-have roku 2020. To czas, w którym zapraszamy jak najwięcej roślin do domu. Nie tylko tych zielonych w doniczkach, ale także tych namalowanych i wytkanych. Proponujemy zatem kobierzec z motywem roślinnym. Liście, płatki, kwiaty, pnącza – to wszystko na nim znajdziemy.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-naturalne/dywan-carpetforyou-handtufted-170x240-nr-1071.html

Kolor roku 2020 według Pantone to Classic Blue. Postaw więc na niebieski dywan, który w ten trend się wpasuje. Ożywi on wnętrze urządzone w bieli lub szarości.

https://carpetforyou.pl/dywany/dywany-wedlug-rodzaju/dywany-naturalne/dywan-carpetforyou-handtufted-170x240-nr-1080.html

Ogromny wybór dywanów naturalnych sprawia, że każdy z nas znajdzie model, który będzie idealnie pasował do aranżacji jego wnętrza.