Winter time. Jak stworzyć przytulne wnętrze zimą?

Zimą zapraszamy do swoich domu więcej ciepła i jasne kolory. Wszystko dlatego, że za oknami jest zimno i ponuro. Jednak, jak uprzytulnić wnętrza, nie wydając ogromnej sumy pieniędzy? Jak to zrobić poprzez detale? Przedstawiamy nasze propozycje, za pomocą których wprowadzisz do sypialni lub salonu nieco więcej zimowego klimatu.

Jak urządzić przytulne wnętrze zimą?

Zimą stawiajmy na ciepłe dodatki. Niech one nie tylko ogrzewają, ale także przyjemnie wyglądają i dają wrażenie przytulności. Koniecznie powinny pojawić się w mieszkaniu dekoracyjne poduchy i ciepłe koce. Dodatkowo zasłony w oknach, dywany do domu, sezonowe dekoracje i więcej ciepłego światła. Miły klimat bardzo podbija kominek, przy ogniu którego możemy się ogrzać w chłodny dzień.

Jakie poduszki i koce do salonu?

Zimą do wnętrza warto wprowadzić poduszki z motywem śniegu, Laponii, zwierząt, żyjących na Arktyce, oraz wiecznie zielonych drzew iglastych. Zimą stawiajmy na ciepłe koce. Te wełniane będą idealne, by okryć się w chłodny wieczór, ale także mogą stanowić okrycie sofy lub bujanego fotela. Świetnie sprawdzają się pozostawione w salonie, gdzie każdy może sięgnąć po nie, kiedy zmarzną mu stopy. Za pomocą poszewek z zimowym motywem i ciepłego pledu, możemy bardzo łatwo i tanio zaprosić tę porę roku do mieszkania.

Dywan Shaggy w sklepie CarpetForYou

Dywany do domu na zimę

Jeżeli mamy w domu niewielki dywanik, który możemy zmienić, chowając uprzednio dotychczasowy do szafy, warto w zimie postawić na motyw śniegu. Jasny dywan shaggy zawsze jest dobrym wyborem na ten czas. Mięciutki i sprężysty, pozwoli bosym stopom stąpać delikatnie, zamiast chodzić po zimnej podłodze. Pasuje do sypialni, ale także do salonu. Alternatywą na zimowy czas jest dywan w geometryczne wzory, które są dekoracyjne, niczym ozdoby i łańcuchy choinkowe. Przykładem jest model Almas, który zdobią małe kwadraty, ułożone we wzór. Wprowadza do spokojnego wnętrza element przełamania i ciekawości.

Kominek i jego okolica

Kominek sam w sobie jest bardzo przytulnym akcentem we wnętrzu. Zazwyczaj obok niego ustawimy stosik z drewna, w pobliżu bujany fotel, a na nim ciepły pled i ulubiona książka, nieopodal – stojąca lampa. To bardzo przyjemna aranżacja, kojarząca się z długimi zimowymi wieczorami. Aby dodać jej jeszcze więcej charakternego sznytu, warto rozpalić świecę zapachową, korespondującą z zapachem drwa, spalanego w kominku. Może sosna? Albo pomarańcza i cynamon? Pamiętajmy, by zadbać o pobliże kominka, gdyż często to miejsce relaksu i odpoczynku.

Stroik na stół

Nieodłącznym elementem zimowych dekoracji przestrzeni jest stoik z gałązek igielnych lub szyszek. Można wpleść w niego wstążki, ułożyć bombki czy świeczki. Sam stół także niech przypomina o aktualnej porze roku – serwetki i zastawa mogą mieć motyw płatków śniegu lub być w świątecznym czerwonym kolorze. Wzmocnić aranżację można poprzez dywan pod stolik, który przyda się zwłaszcza podczas długich kolacji, kiedy to stopy narażone są na wychłodzenie. Idealną propozycją jest czerwony dywan shaggy! Zapewni on należyte ciepło i wpisze się w anturaż.

Nie potrzebujesz zmieniać całego wystroju mieszkania na zimę. Najłatwiej zmienić poszewki na poduszkach, rozłożyć koce i wyciągnąć z szafy dywanik w odpowiednich, ciepłych barwach. Dodatkowo kilka świeczek i standardowe ozdoby choinkowe, wraz z drzewkiem, oczywiście.