Tagi: aranżacja wnętrz

Wiosna 2018 - najmodniejsze kolory wnętrz

Wiosna to szczególna pora roku. To czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia, termometry wskazują wyższe temperatury, zachody słońca są coraz później i znów da się słyszeć śpiew powracających z ciepłych krajów ptaków. Wszystko to sprawia, że po długich, zimowych miesiącach znów chce się nam żyć. Jesteśmy pełni pozytywnej energii. Coraz częściej wolny czas spędzamy poza domem, wychodzimy wieczorami, spotykamy się z przyjaciółmi. Z zapałem zabieramy się także za porządki. I niemal każdy z nas ma ochotę na pewne zmiany. I nie chodzi tu tylko o nową fryzurę czy zakup nieco odważniejszych, wielobarwnych ubrań, ale metamorfozę wnętrz naszych mieszkań i domów.

W końcu wiosna to doskonały moment na odświeżenie nieco przyszarzałych już ścian, nabycie nowych dodatków i dekoracji oraz wymianę mebli. A zatem, podpowiadamy jakie są trendy na sezon 2018, a w związku z tym po jakie kolory warto sięgnąć, by nieco ożywić swoje wnętrza.

Ultra Violet kolorem roku 2018

Tak, jak corocznie, tak i w tym roku specjaliści z Instytutu Pantone wybrali najmodniejsze barwy, które będą przodować w trendach wnętrzarskich i stylistycznych przez najbliższe kilka miesięcy. Pierwsze miejsce jednogłośnie zajął intensywny fiolet a dokładniej odcień Ultra Violet, który prezentuje się doskonale szczególnie w pomieszczeniach. To coś, czego do tej pory jeszcze nie było. Żywy, zdecydowany fioletowy kolor w świecie wnętrzarskim jest absolutnym hitem, nowością. Odpowiednio dopasowany do pozostałych elementów aranżacji nadaje pomieszczeniom wyrafinowanego charakteru. Musimy jednak uważać - ten mocny, wyrazisty kolor bardzo łatwo może zdominować pozostałe dekoracje, sprawić, że w pokoju będzie zbyt ciemno, zabraknie światła, przestrzeni. My radzimy zakup jednego fotela i monochromatycznego bądź wzorzystego dywanu w tym odcieniu, ewentualnie połączenie fioletowej sofy z kwiatami lub obrazem o tej samej barwie.

Sailor Blue, czyli styl marynarski

Sailor Blue to wymarzony kolor dla wszystkich miłośników przygód żeglarskich. Elementy wyposażenia wnętrz w marynarskim granacie nawiązują do wakacyjnych wspomnień, przywołują na myśl morską bryzę. Kolor ten choć ciemny, jest zdecydowanie spokojniejszy aniżeli Ultra Violet, w związku z czym nie musimy postępować z nim aż tak ostrożnie. Doskonale prezentować się będzie w tej barwie cały komplet wypoczynkowy - sofa i fotele, których dopełnieniem będzie np. dywan Dream Marine Ripple Cream w geometryczne wzory.