DYWANY / 140x220

Brak produktów spełniających kryteria.

Niemal każde starannie urządzone wnętrze mieszkalne zyska na swojej wizualnej atrakcyjności, jeśli wystrój uzupełniać będą odpowiednio dopasowane dywany. Właściwie dobrane stanowić mogą gustowna i nienachalną ozdobę. Sklep CarpetForYou posiada bogatą...

Niemal każde starannie urządzone wnętrze mieszkalne zyska na swojej wizualnej atrakcyjności, jeśli wystrój uzupełniać będą odpowiednio dopasowane dywany. Właściwie dobrane stanowić mogą gustowna i nienachalną ozdobę. Sklep CarpetForYou posiada bogatą ofertę różnorodnych dywanów. Są to zarówno modele tradycyjne, które sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w klasycznym stylu, jak i wyroby posiadające nowoczesny, znacznie bardziej odważny charakter. Spośród drugiej wymienionej grupy najbardziej popularne są oczywiście dywany włochacze. Modele tego typu nie tylko prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie, ale są także niezwykle przyjemne w dotyku. Ich codzienne użytkowanie jest bardzo komfortowe.

Dywany włochacze do Twojego domu

Dywany włochacze są nie tylko ozdobą wnętrza. Pełnią również ważne, praktyczne funkcje. Pozwalają na bardziej komfortowe wykorzystywanie dostępnej powierzchni. Sprawiają, że przebywając w pomieszczeniu, nie jesteśmy narażeni na kontakt z chłodną i nieprzyjemną podłogą. Decydując się na model z długim włosiem możemy mieć pewność, że dywan będzie doskonale spełniał wszystkie swoje zadania.

Planując zakup nowych dywanów do naszego domu lub mieszkania, mamy możliwość wyboru pomiędzy produktami wykonanymi z włókiem naturalnych lub syntetycznych. Nie można jednoznacznie określić, które z nich będą lepsze. Chociaż modele naturalne są powszechnie uważane za znacznie bardziej szlachetne i wartościowe, to w pewnych sytuacjach może się okazać, że nie do końca będą one w stanie spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Dywany tego rodzaju cenione są przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Są to produkty wytrzymałe i sprężyste, ich runo nie odkształca się. Ponadto dywany wykonane z naturalnych materiałów, to doskonały termoizolator, skutecznie chronią przed chłodem. Wymienione zalety są charakterystyczne zwłaszcza dla modeli wykonanych z niezwykle popularnej wełny lub uznawanego za wyjątkowo szlachetny jedwabiu. W naszej ofercie znajdują się także dywany bawełniane, które są chętnie wykorzystywane ze względu na niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości.

Syntetyczny dywan włochacz

Jeżeli jednak zależy nam na tym, by zastosować dywan włochacz, to będziemy musieli zrezygnować z modeli wykonanych za pomocą naturalnych włókien. Dywany włochacze produkowane są bowiem z poliestru, akrylu lub polipropylenu. Czasem w skład włochaczy wchodzi również domieszka wełny. Nigdy nie stanowi ona jednak przeważającej ilość wykorzystanego włókna. W związku z tym twierdzenie, że są to wyroby naturalne byłoby nieprawdą. Fakt ten nie powinien jednak zniechęcać do zakupu opisywanych dywanów, ponieważ współczesne włókna syntetyczne charakteryzują się doskonałą jakością, czasami wręcz przewyższającą naturalne materiały. Ponadto coraz częściej dywany syntetyczne swym wyglądem ogromnie przypominają modele tradycyjne.